Щоб контролювати власні витрати та заощаджувати більше, експерти радять завести різні картки, відмовитися від кредитів та економити на дрібних задоволеннях.
Як дожити до зарплати й не витрачати надто багато коштів, радить "Сьогодні".
Заведіть різні картки або конверти
Українцям радять відкрити рахунки в кількох банках. В одному відкладати гроші на мрію і не знімати кошти на інші покупки. На 2-му рахунку можна залишати гроші, наприклад, на подорожі, на 3-му - на поточні витрати.
"Таку ж систему можна повторити з конвертами. Перекладати гроші з одного в інший не можна. Якщо це сталося, то повернути в конверт потрібно обов'язково на 10 відсотків більше, ніж з нього брали. Але безготівкові кошти краще допомагають не заплутатися у фінансовому потоці. За допомогою банківських додатків можна легко фіксувати, на що ви витрачали гроші", - ідеться в матеріалі.
Економте на дрібних задоволеннях
Підхід розумних витрат допомагає відкладати до 30% заробітку. У цьому разі важливо відмовитися від якоїсь звичної, але необов'язкової статті витрат. Наприклад, перестати купувати каву "з собою" чи протеїнові батончики.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безкоштовні платіжні картки та кешбек можуть зникнути: чому і коли це станеться
Приберіть "заничку" подалі
"Важливе вміння – не тільки заощаджувати гроші, але й зберігати їх. Тому кошти краще тримати якомога далі від рук і очей. Як варіант – покласти їх на банківський депозит в різній валюті", - каже фінансова консультантка Умида Самоенко.
Живіть невеликим коштом
Самоенко радить також відмовитися від кредитів.
Враховуйте несподіванки
Невелику суму радять відкласти на непередбачені витрати - ремонт пральної машини, похід до лікаря або термінову поїздку.
"Цю суму можна розрахувати так: скласти всі незаплановані витрати за останні пів року і розділити число на 5. А ще гроші легше збирати на мету, яка записана на папері. Додатковий мотиватор – встановлені строки та нагорода самому собі за те, що дотримав слова", - ідеться в матеріалі.
Загальні рецепти економії електроенергії - це енергозбереження та підвищення енергоефективності використовуваних приладів, розповів Gazeta.ua експерт із енергетики Геннадій Рябцев.
Коментарі