четвер, 18 липня 2019 18:30

"Війна не закінчиться у наступному році" - експерт розповів, чого чекати від розведення

Співробітники Організації з безпеки та співробітництва в Європі помітили переміщення російської військової техніки на окупованих територіях Донбасу. В своєму звіті написали, що переміщення відбувалися вночі.

Їх дії порушують умови перемир'я, розповів в інтерв'ю Gazeta.ua співголова ГІ "Права Справа", громадський активіст, воєнний експерт Дмитро Снєгірьов.

Автор: galinfo
  "Напередодні так званого успішного розведення ми давали інформацію про те бойовики ЛНР перекидають окремі підрозділи 2-го армійського корпусу", - Дмитро Снєгірьов
"Напередодні так званого успішного розведення ми давали інформацію про те бойовики ЛНР перекидають окремі підрозділи 2-го армійського корпусу", - Дмитро Снєгірьов

Про що може свідчити переміщення російських військ на окупованій території?

Стосовно передислокації це не одинокий випадок, а характерна практика для цих підрозділів, коли власне перекидання військ та техніки відбувається саме в нічний період. Більше того місія ОБСЄ фіксує переміщення вантажної російської техніки поблизу неконтрольованих кордонів. По великому рахунку бойовики не припиняють практику передислокації, накопичення важкої сили.

Напередодні так званого успішного розведення ми давали інформацію про те бойовики ЛНР перекидають окремі підрозділи 2-го армійського корпусу. Вони переміщували важку техніку в селище Миколаївка, на фабрику Лутрі та комунального підприємства на вулиці Кулика на Луганщині, що є територією розведення.

Через це неможливо казати, що відбувається перемир'я. Напередодні розведення відбулися масштабні батальонно-штабні навчання бойовиків в озброєних таборах. Коли ми дали цю інформацію, її на наступний день підтвердила місія ОБСЄ.

По великому рахунку бойовики не перестають переміщувати свої війська та проводити командно-штабні навчань. Вони використовують для цього умовне затишшя не зважаючи на прийняте рішення щодо припинення вогню. Це не можна назвати ані затишшям, ані розмежуванняи, і в такій ситуації про готовність бойовиків до імплементації Мінських угод і дотримання хлібного перемир'я мови не йдеться.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Мінську домовились про відбудову моста у Станиці Луганській

Влада стверджує, що розведення військ успішне, хіба не так?

Це розведення не успішне оскільки воно одностороннє. Бойовики умовно відійшли від тих позицій, які не мають для них стратегічного значення. Вони залишили під собою контроль над висотою Гора князя Ігоря, а це висота 70 метрів, яка дозволяє застосовувати всю міць їх військ проти нас. Так що не можна казати, що відбулося відведення, тому що вони пішли просто з мосту при тому, що міст контролювали з двох боків. А чому ми дали можливість встановити їх блок-пост і з нашої сторони - невідомо.

Що стосується розведення військ безпосередньо біля мосту, то та ж сама місія ОБСЄ постійно фіксує людей у військовій формі на тій стороні. Вони ходять начебто на залишених позиціях з пов'язками незрозумілого спільного центру, який не визнається нашою стороною. Не зважаючи на те, що позиції бойовиків біля мосту фіксуються камерою відеоспостереження, ніхто не демонтує укріплення росіян. При тому, що наш президент заявляє про відновлення мосту в односторонньому порядку.

Автор: УНІАН
  "Коли ми заявили про розведення у Станиці Луганській по українських позиціях збільшилася кількість обстрілів. Було 115, а стало 180", - каже Дмитро Снєгірьов
"Коли ми заявили про розведення у Станиці Луганській по українських позиціях збільшилася кількість обстрілів. Було 115, а стало 180", - каже Дмитро Снєгірьов

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Хлібне" перемир'я на Донбасі: за обстріли буде відповідальність

А про що це свідчить? Чого можна очікувати від цього?

Да нам треба бути постійно готовими! Що нам очікувати, коли 6 років йде війна? Вона не закінчиться скоро, а всі розмови про те, мир настане в 2020-му році нічим не підкріплені. Тобто та ситуація, яка наразі на фронті це проблема протилежна. Коли ми заявили про розведення у Станиці Луганській по українських позиціях збільшилася кількість обстрілів. Було 115, а стало 180. Це каже проте, що бойовики перекинули напругу на інші ділянки. Тобто в одному місці примирення, а в іншому йде війна, що не дає нам можливості казати про стале перемир'я.

Автор: Громадське
  "Розведеннями та відведеннями ми самі собі створюємо напругу. Разом із цим ми залишаємо жителів тих селищ на поталу бойовикам", - Каже Дмитро Снєгірьов.
"Розведеннями та відведеннями ми самі собі створюємо напругу. Разом із цим ми залишаємо жителів тих селищ на поталу бойовикам", - Каже Дмитро Снєгірьов.

Президент України Володимир Зеленський каже про подальше розведення, яке селище далі, Слов'янськ? Як це буде?

Слов'янськ контрольоване місто, там не можна розводити. Це наш оперативний тил.

Якщо говорити про тристоронні домовленості, то є 3 пілотні проекти розведення - Станиця Луганська, Золоте та Донецький напрямок.

На позиціях Золотого не можна взагалі нічого відводити, бо ми відкриємо їм коридор до нас.

Тому не про яке відповідне відведення мова іти не може. До речі такими відведеннями утворюється сіра зона, а тактика війни останні роки - це діяльність снайперських пар та ДРГ саме в сірій зоні. Розведеннями та відведеннями ми самі собі створюємо напругу. Разом із цим ми залишаємо жителів тих селищ на поталу бойовикам. Там не має українських правоохоронців і не працюють наші закони. Ми фактично викидаємо бойовикам наших людей. Це хибна практика веде до ескалації. Всі ці роки ми робили певні кроки. Звільняли українську землю і мінімізували сіру зону. А тепер ми просто віддаємо її.

Під час переговорів у Мінську сторони домовилися про обмін заручниками у форматі 208 на 69. Російська сторона висловилася проти. Зійшлися на тому, що проведуть правову чистку. Це може зайняти кілька місяців.

Зараз ви читаєте новину «"Війна не закінчиться у наступному році" - експерт розповів, чого чекати від розведення». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 25817
Голосування Чи можливий мир на Донбасі за "формулою Штайнмаєра" (вибори+відведення військ+амністія бойовиків+особливий статус Донбасу)?
  • Так, пора закінчувати війну будь-якими способами
  • Ні, мир буде тільки після перемоги
  • Потрібно далі проводити переговори та залучити до них США
  • Війна в Україні закінчиться тільки після повернення Криму
  • Ваш варіант (у коментарях)
Переглянути