Суд у справі МН17 попросив розсекретити супутникові знімки, на яких може бути момент пуску ракети по Боїнгу МН17 над Донбасом.
"Прокуратура повідомила, що такий запит направили у США ще у 2014 році. У відповідь Вашингтон надіслав меморандум з описом знімків і супутньою технічною інформацією. Потім головному прокурору Нідерландів у справах тероризму надали можливість перевірити, чи відповідає інформація дійсності", - йдеться у повідомленні суду, передає ВВС.
Зазначається, що прокурор зміг особисто ознайомитися з секретними американськими знімками та звірити їх з описом у меморандумі.
"Прокурор дійшов висновку, що інформація в меморандумі підтверджується іншими джерелами, з якими він ознайомився", - повідомив у понеділок суддя, який веде засідання.
Меморандум, наданий США, та висновок прокурора Нідерландів у справах тероризму долучили до матеріалів справи. Фото, наявні у США, так і не були розсекречені.
"Йдеться, ймовірно, про знімки з секретних військових супутників США. США не хоче ділитися їх вихідними даними, оскільки це розкриє технічні можливості таких супутників. Тому американці поділилися даними, які ці супутники зібрали, через співробітника нідерландських органів безпеки, який особисто бачив вихідні відомості", - вважає представник групи розслідувачів Bellingcat Христо Грозєв.
У Нідерландах дослідили кілька версій збиття літака.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Смертельний рейс МН17: мати загиблого сина назвала винуватців авіакатастрофи
"У ході даних слухань ми зробимо детальну презентацію про хід подій і проведене розслідування. Ми почнемо з пояснення ситуації, обстановки в районі, де зазнав аварії рейс MH17, і про залучені сторони. Після цього ми представимо інформацію щодо доказів, таких як криміналістичні експертизи, свідки, фотографії, відео, цифрові джерела, дані з радарів і супутникові зображення. Слідом за цим ми пояснимо, як на основі цих доказів ми провели розслідування того, як розвивалися події, які привели до краху рейсу MH17", - сказала прокурор Деді Вуі-А-Цой.
Прокурор додала, що відомство не має наміру надавати конкретні докази, оскільки це може бути зроблено тільки після того, як захист отримає можливість долучити до справи свої документи і почнеться розгляд справи по суті.
З 8 червня по 3 липня у суді в Нідерландах проходитиме друга частина засідань у справі щодо збиття літака Boeing рейсу МН17, що відбулося у 2014 році над Донбасом. Попереднє слухання було 23 березня.
Коментарі