За даними опитування міжнародної організації з міграції, 59% переселенців продовжують орендувати квартири, будинки або кімнати.
38% переселенців не мають наміру після закінчення гібридної війни на Донбасі повертатися до свого місця проживання до переміщення. Такими є результати опитування міжнародної організації з міграції, повідомляє прес-служба МінТОТ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як переселенці з Донецька стали затребуваними лікарями в США
"У деяких областях, зокрема, у Київській, Чернігівській, Волинській і Чернівецькій, частка таких осіб становить 60% і більше. Частка переселенців, які заявили про намір повернутися додому після закінчення конфлікту, за останній рік зменшилася на 8%: із 32% у вересні 2017-го - до 24% у вересні 2018-го", - наголошують в повідомленні.
Близько двох третин (62%) опитаних переселенців повідомили, що знаходяться у нинішньому місці проживання більше 3 років.
Згідно з опитуванням, інтерес переселенців до працевлаштування за кордоном залишається низьким: лише один відсоток опитаних МОМ протягом грудня 2017-го до вересня 2018-го заявили, що вже знайшли роботу за кордоном і збираються виїхати з країни. Частка тих, хто має намір знайти роботу за кордоном, також залишається незмінною з кінця минулого року і становить 5%.
Переселенці продовжують залежати від державної допомоги, яка є другим найбільш часто згадуваним джерелом їхніх доходів після заробітної плати.
15% опитаних переселенців заявили, що живуть у власному житлі - це частка зросла порівняно з 10% у вересні 2017-го. Більше половини опитаних (59%) переселенців продовжують орендувати квартири, будинки або кімнати.
До 80% респондентів відповіли, що вони повністю або частково інтегровані. Більше половини (54%) опитаних переселенців в останньому раунді заявили, що вони повністю довіряють місцевому населенню в своєму нинішньому місці проживання.
"Тільки 31% усіх опитаних переселенців знайомі з процедурою голосування на президентських і парламентських виборах у місці переміщення. Голосувати на наступних місцевих виборах, якби була така можливість, готові 44% опитаних, однак 33% не голосували б, а інші з відповіддю не визначилися", - наголошується в повідомленні.
У дослідженні представлені об'єднані дані опитування шляхом особистих і телефонних інтерв'ю з переселенцями, ключовими респондентами стали особи, які перетинають лінію розмежування, а також дані обговорення у фокус-групах. Усього було опитано 2405 респондентів шляхом особистих інтерв'ю та 4025 - телефоном із липня до вересня 2018-го.
Уже понад 9 тис. осіб по всій країні подали заяви на участь у програмі "Доступне житло", що реалізується Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву. Серед них понад 70% - переселенці.
Коментарі