Фоторепортаж із селища Золотого та Катеринівки, які опинилися в "сірій зоні", відзняв фотокореспондент Андрій Дубчак.
Опублікували світлини на сайті Радіо Свобода.
Знімали репортаж в Золотому-4 і Катеринівці, пересуваючись пішки. Використовувати автотранспорт заборонили поліцейські. Озброєні правоохоронці охороняють територію цілодобово.
Вулиці патрулюють військові та нацгвардійці. Одна з причин – присутність тут ветеранів-добровольців полку "Азов", які виступають проти відведення військ від теперішніх передових. У самому селищі місцеві розділилися на два табори – "за розведення" і "категорично проти". Обидва табори одночасно поєднує та розділяє одне – страх перед майбутнім.
У селі наразі проживають 526 людей - майже половина від колишньої кількості жителів. Практично єдиним місцем роботи для жителів Золотого залишається шахта "Родина". 4 рази на день є автобусне сполучення з Лисичанськом.
28 жовтня в Золотому був обстріл - місцева мешканка 71-річна Любов Семенівна показала кореспондентам наслідки обстрілу. Кулі калібру 7,62 мм посікли стіни та дах будинку. У літню кухні потрапила міна - вибуховою хвилею відкинуло собаку з будою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путінські бойовики не припиняють обстріли
За селом розташовані запасні позиції другої лінії оборони українських військових. Ділянка розведення №2 розташована між селищем Золотим-4 і Луганським. Перша ділянка розведення розташована у Станиці Луганській. За процесом розведення військо біля Катеринівки спостерігає ОБСЕ.
Уздовж дороги до сусідньої Катеринівки встановлені надписи, що бійці 72-ї омбр стріляють без попередження. Раніше там були позиції війьскових, тепер їх звідти виводять.
Як зазначає Андрій Дубчак, нові позиції ЗСУ виглядають гідно - викопані свіжі фортифікаційні споруди, розтягнуті ряди колючого дроту.
Жителі Катеринівки неоднозначно ставляться до розведення військ. Але сходяться в одному - добре, що не стріляють.
Європейський Союз вітає розведення сил і засобів у районі Золотого на Донбасі. Про це йдеться в заяві ЄС на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні.
Коментарі