Родичів загиблих на Донбасі опитали стосовно можливого статусу регіону після остаточного звільнення. 75% переконані, регіон повинен мати такі ж права і повноваження, як і всі інші вітчизняні регіони.
"Дзеркало тижня. Україна" спільно з благодійним проектом "Небесна гвардія" виступили ініціаторами опитування більше 1000 членів сімей загиблих військовослужбовців, яке провів Київський міжнародний інститут соціології.
Відповіді більшості родичів загиблих узгоджуються з приписами Конституції - в питаннях суверенітету, захисту територіальної цілісності, територіально-адміністративного поділу, поділу сфер впливу влади.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вектор на НАТО: пощупали, можна говорити про вступ
Свій голос за особливий статус Донбасу подали 8%.
Переважна більшість родичів загиблих бійців впевнені: не можуть бути прощені особи, винні у тяжких злочинах, скоєних під час війни. Дві третини опитаних вважають, що не заслуговують прощення (амністії) ті, хто воював проти українських військових. Майже стільки ж не вважають за можливе прощати верховодів псевдонародних республік. Абсолютна більшість виступає за покарання організаторів референдуму.
Більше третини опитаних родичів загиблих при виконанні військового обов'язку, не готові відпускати гріхи навіть тим, хто голосував на "референдумі". Пробачити всіх висловили намір 5%.
З'явилося відео скандальних заяв Олени Бондаренко, колишнього народного депутата від Партії регіонів, про Крим і Донбас. Вона зробила їх в ефірі телеканалу "112 Україна". Її розсмішили слова про те, що Україна покликала іноземних військових для того, щоб захистити свої території від російської агресії.
Коментарі
6