Президент Білорусі Олександр Лукашенко у Мінську зустрівся зі спецпредставником голови ОБСЄ Мартином Сайдиком.
На зустрічі обговорювали подальші дії щодо врегулювання військового конфлікту на Донбасі та участі Білорусі щодо миру в Україні, пише Белта.
Президент Лукашенко запевнив, що й надалі робитиме все можливе, щоб якнайшвидше врегулювати воєнний конфлікт.
"Хочу вас запевнити, що Білорусь завжди докладатиме максимум зусиль, щоб підтримати діяльність вашої групи і вас як спецпредставника ОБСЄ в Україні. Якщо ми щось можемо зробити більше для світу в Україні, ми готові це зробити. Я вже не раз про це говорив", - сказав він.
Також Лукашенко додав, що допомагатиме Україні, бо "ці країни одна одній не чужі".
Це наша республіка, з якої ми жили довгий час в одному будинку. Дуже переплетені долі багатьох сімей і людей – білорусів і українців", – сказав Лукашенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не Кримський, тому і не треба: росіяни не збираються ремонтувати міст
На зустрічі Сайдик висловив вдячність білоруській стороні.
"Мінськ як місце зустрічі - саме те, що нам зараз потрібно. Ваше терпіння і розуміння ми дуже цінуємо. Так, цей конфлікт триває вже занадто довго. Занадто довго не тільки для людей, які страждають від нього", - сказав представник ОБСЄ.
12 лютого 2015 року в Мінську домовилися про врегулювання збройного конфлікту на Донбасі. Протягом 16 годин президент України Петро Порошенко, канцлер Німеччини Ангела Меркель, та тодішній президент Франції Франсуа Олланд, вимагали в лідера Росії Володимира Путіна припинити вогонь і вивести війська з України.
Перемовини проходили в Палаці Незалежності в чотирьох. Домовилися про документ з 13 пунктів. Найважливіше - припинити бойові дії, створити 50-ти кілометрову зону безпеки та допустити організацію ОБСЄ спостерігати за виконанням домовленостей. Незважаючи на це, урочисто угоду не підписали через небажання Росії виводити свою армію.
28 січня спеціальний представник ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі Мартін Сайдик запропонував своє бачення врегулювання збройного конфлікту. 7 лютого посли Франції та Німеччини вирішили переглянути документ, назвавши його "гідним уваги".
Мінські домовленості націлені на знищення бойового духу української армії та ведення виснажливої окопної війни.
Про це говорить в коментарі Gazeta.ua Іраклій Джанашія, експерт з питань національної безпеки і оборони Українського інституту майбутнього.
Коментарі