Команда президента Володимира Зеленського балансуватиме, та не зрушить питання закінчення війни на Донбасі.
"Я не бачу ні у форматі "Мінського процесу", ні в форматі "Нормандського процесу", ні, тим паче, у так званому комюніке жодних ознак нашої перемоги. А от бажання балансувати та йти на поступки я бачу", - каже Gazeta.ua політолог Віталій Кулик.
Білим шумом імітують виконання зобов'язань. Президент із командою вклали максимум зусиль аби забезпечити перший блок – питання безпеки.
"У нас зменшилася кількість втрат, але в нас нема режиму тиші. За листопад російські бойовики здійснили 104 обстріли. Маємо від цього 2 загиблих та 4 поранених українських воїнів. Це не тиша", - говорить експерт.
Ми взяли на себе зобов'язання щодо політичних питань на окупованих територіях. Без повної тиші цього не виконати. Ми не маємо гарантійного механізму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці збили ворожий безпілотник
"Якщо РФ не забезпечила першу умову, то про все інше мови нема. Комюніке – це протокол про наміри, які зафіксували та підтримали Франція та Німеччина. Це було знайомство президента Зеленського та президента Путіна в нових статусах. Це був один з невеликих етапів", - каже він.
Команда Зеленського намагається балансувати. Змушують істерити навколо різних документів.
"Бачу спроби утриматися від кроків, які не зможуть переграти. Ця команда не має стратегії, але з Путіним на мир не підуть. Цього не стерпить суспільство, а Зеленський боїться вулиці", - говорить Віталій Кулик.
"З часом Зеленському доведеться ухвалювати рішення. Сподіваюся, що в президента знайдуться аргументи, щоб не піти на поступки Володимиру Путіну. У кожному такому форматі ми беремо на себе нові зобов'язання, але водночас не вимагаємо з РФ виконання її зобов'язань", - підсумовує політолог.
Рік тому 6-й президент України Володимир Зеленський провів зустріч із лідерами країн "нормандського формату" в Парижі.
Напередодні зустрічі, в ефірі токшоу "Свобода слова", Володимир Зеленський заявив, що зустрінеться із Путіним, щоб побачити, що він за людина.
Уже 9 грудня лідери 4 держав: України, Росії, Франції та Німеччини - оголосили про результати перемовин. Підписали комюніке.
Коментарі