Костянтинівка - прифронтове місто в Донецькій області. Від ДНР його розділяє трохи більше 30 кілометрів.
Місто було під бойовиками, але будинки через них не були зруйновані. Колона бойовиків проходила через місто зі Слов'янська в бік Донецька. Вони покинули місто в липні 2014 року.
Населення міста - більше 70 тисяч. У Костянтинівці є металургійний завод, склоробний завод та високовольтної апаратури. Також працює кондитерська фабрика "Конті". Там щомісяця виробляють тонни цукерок, печива та шоколаду.
Місто розділене на дві частини. В одній з них - невеликий залізничний вокзал. У його приміщенні немає туалету і платної кімнати відпочинку. У центральному холі розмістився обмінник валют.
З міста на поїзді можна виїхати до Харкова, Полтави, Києва, Львова та Івано-Франківська. Маршрути до столиці України відправляються 3-4 рази на день.
"Мій син родом звідси, але навчався в Донецьку. Рік там пропрацював і сказав, що більше не може жити. На жаль, але для молоді тут перспектив немає, тому разом з невісткою я відправив його жити в Харків", - говорить Gazeta.ua таксист Олег.
Біля площі Перемоги кілька кав'ярень. Поруч - базар. Уздовж вулиці розташувалися точки з продажу телефонів, домашньої техніки, м'яса, овочів, тортів, шаурми і навіть гранітних пам'ятників. Це вважається центр міста.
В місті є єдиний кінотеатр "Супутник". За словами місцевих жителів, він не працює. Іноді проводять кінопокази. Люди їздять в Краматорськ, щоб подивитися кіноновинки.
На другому поверсі кінотеатру кілька років існує єдиний в місті молодіжний центр "Друзі". Його заснувала Наталія Сосницька. Дівчина повернулася в рідне місто після навчання в Києві.
У січні 2017 року вона разом з однодумцями заснувала вільний простір "Друзі". Гроші на створення вільного простору дали в Агентстві США з міжнародного розвитку USAID через Львівський освітній фонд, а приміщення за одну гривню в рік надала в оренду міська рада. Тут молодь може безкоштовно почитати книги, журнали, випити кави, пограти в монополію, працювати за ноутбуком.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Доводиться вмикати "турборежим": що роблять та чим живуть волонтери на 6 році війни
Донбас після російського збройного вторгнення вже ніколи не зможе відновити свою економічну міць. Він, як і тимчасово окупований Крим, стане вічним нагадуванням про сутність "дружби" Росії.
В оточенні президента України Володимира Зеленського все частіше звучать тези про те, що потрібно максимальну кількість людей перевезти, переселити і дати їм можливість переїхати у вільну Україну, висловив прогноз в інтерв'ю YouTube-каналу Після імперії український журналіст Роман Цимбалюк.
Коментарі