29 серпня - роковини розстрілу українських військових, які виходили з оточення в Іловайську "зеленим коридором" улітку 2014-го.
Окрім військових і медиків, із міста виривалися і четверо журналістів - Макс Левін із LB.ua, Маркіян Лисейко з "Укрінформу", Іван Любиш-Кірдей і Георгій Тихий із німецького каналу ARD.
Двоє з них - Макс Левін і Маркіян Лисейко, а також Олександр Глядєлов і Максим Дондюк представили на центральному проспекті Львова кількадесят своїх світлин із Іловайська. Фотографи були у місті під час штурму та оточення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бої за Іловайськ: московські танкісти кинули автомати і кричали: "Дяденька, не стріляйте"
Ця документальна виставка про відвагу і мужність українських воїнів. Про побут, зброю, настрої, поранення, смерть, посмішки та очі.
Світлини стоятимуть на проспекті Свободи перед пам'ятником Т. Шевченку до 20:00.
Цьогоріч вперше 29 серпня на офіційному рівні визначали як День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави.
Також фотографи Макс Левін і Маркіян Лисейко є авторами проекту Afterilovaisk. Команда проекту записує інтерв'ю, знімає відео про військових зі своїх фотографій, а також родини загиблих, щоб задокументувати їхні спогади, міркування та свідчення присутності військ РФ в операції в Іловайську.
39 хвилин сьогодні у Міністерстві оборони України не змовкав Дзвін пам'яті. Дзвін і салютні постріли пролунали 223 рази. Це вшановували пам'ять 147 воїнів Збройних сил і 76 військовослужбовців інших силових відомств України, які загинули в Іловайську наприкінці серпня 2014-го.
Бої за місто тривали впродовж усього останнього місця того спекотного літа. Про спробу звільнення Іловайська 10 серпня 2014-го розповів Андрій Леськів, доброволець батальйону "Шахтарськ".
Коментарі