Волонтери-пошуковці "Чорного тюльпану" можуть опинитися на лаві підсудних.
Усе через те, що юридично не мають права займатися пошуком і передачею рідним тіл загиблих на Донбасі бійців, розповів керівник пошукової місії Ярослав Жилкін "Апострофу".
"Проводити слідчі дії ми не маємо права. 2014-го ми розуміли, що за 5-10 років хтось може сказати, що формально ми — злочинці. Де-юре я можу сказати — ми злочинці, бо не мали права цим займатися. Але ми розуміли, що матері чекають на своїх синів
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Мати сама перебрала рештки сина": перепоховали бійця, який загинув під Іловайськом
Крім того, зібрані волонтерами матеріали не можуть бути долучені до кримінальної справи. Вся інформація з наших пошукових робіт — GPS-дані, схематика місцевості, фотофіксація, скажімо, танка або БТР, у якого є унікальна шилда — заводський номер, номери зброї — все це в електронній базі даних, але вона нелегалізована, її нікому передати. Якби цей масив інформації зібрав судмедексперт, затвердив її підписом і печаткою, це легалізувало б ці дані", - розповів Жилкін.
Під Іловайськом знайшли тіла 93 українських військових. Пошуковці громадського об'єднання "Союз "Народна Пам'ять" натрапили на рештки тіл 19 вересня 2014-го. Працювали у цьому районі з 2 вересня.
Коментарі