Ветерани АТО потерпають від бюрократії, психологічних травм і побутових проблем.
Про це в інтерв'ю Еспресо розповів Дмитро Рева, директор правозахисної організації "СІЧ".
" Насамперед люди стикаються з бюрократією, до якої зовсім не готові. Також проблематично отримати землю. Часто виділяють землю в селах, яка не годиться для сільськогосподарської діяльності. У місті часто говорять, що землі немає.
Вся психологічна реабілітація з боку держави знаходиться на базі старої доброї психіатрії. У людини діагностують пост травматичний розлад, лікують медикаментозно і стаціонарно. Це не завжди ефективно.
Звичайно, є категорія людей, у яких були проблеми соціалізації до початку служби: вони могли випивати або не мати роботи. Перебування в АТО тільки посилило ці проблеми. За словами правозахисника, така людина починає апелювати до свого бойового досвіду, через який пройшла, але розвиватися і рости в суспільстві у такої людини немає ніякого бажання. Вона займає таку позицію: "мене не цінують, мене не люблять, всім начхати на мої проблеми".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Офіцер зарізався, бо не дали відпустки
Стало багато "невидимих ветеранів" або "військових туристів"Наприклад, поліція, або працівники прокуратури, які виїжджають на ротацію. Найчастіше такі "туристи" їдуть у міста, які знаходяться далеко від бойових дій: Слов'янськ, Краматорськ, Бахмут і перебувають там два місяці. Після цього вони автоматично отримують статус учасника бойових дій і всі належні пільги", - прокоментував ситуацію з порушенням прав ветеранів АТО Дмитро Рева.
У Тернівці Дніпропетровської області поховали розстріляного 24 липня українського бійця. Олексій Вагнер був бійцем 20-го батальйону територіальної оборони. У зону бойових дій пішов добровольцем 2014 року. До лікарні ім. Мечникова Вагнера привезли в дуже важкому стані, з великою крововтратою. Він помер під час спроб надати йому медичну допомогу.
Коментарі