У серпні 2021 року на Донбасі загинули дев'ять українських бійців - найбільше за останні два роки, коли було оголошене всеосяжне перемир'я у зоні Операції об'єднаних сил.
Проросійські бойовики жодного дня не припиняли стріляти. Кліька разів відкривали вогонь по тилових позиціях українських військ. Найбільший обстріл відбувся 28 серпня, коли артилерією вдарили по привокзальному району в Авдіївці на Донеччині. Частково згоріла база батальйону, який розташовувався там.
Серед загиблих - четверо розвідників. Двоє служили у 74-му розвідувальному батальйоні. Ще по одному - із 54-го та 174-го розвідбатів.
Поранення отримало 28 бійців.
7 серпня
Ярослав Семеняка, 32 роки
Молодший сержант 58-ї мотопіхотної бригади ЗСУ імені гетьмана Івана Виговського
Семеняка загинув від осколків ракети. Російські найманці вистрелили із протитанкового комплексу по автокрану, який приїхав лагодити електрику у селищі Піски під Донецьком. Постріл влучив просто в кабіну, яким кермував Ярослав. 32-річний боєць загинув на місці.
Ярослав Семеняка родом із села Калинівка Конотопського району Сумщини. Служив за контрактом у Збройних силах із червня 2020 року.Залишилися батьки і дружина.
Похований у селі Підлипне Конотопського району Сумщини.
11 серпня
Олексій ''Кардан'' Кайданович, 30 років
Старший солдат 54-го окремого розвідувального батальйону
Кайданович помер у військовому госпіталі. Був поранений під містом Мар'їнка, коли протитанкова керована ракета (ПТУР) поцілила в кабіну мікроавтобуса.
Розвідник перебував у зоні Операції об'єднаних сил у складі 30-ї механізованої бригади ім. князя Костянтина Острозького.
''Батальйон втратив мужнього воїна з неоціненним досвідом участі у російсько-українській війні у гарячих точках. В складі ''тридцятки'' Олексій виходив з Іловайського котла, після цього з 2017 року проходив службу в 54 батальйоні у найбільш небезпечних місцях на лінії фронту'', - заявили у бригаді.
''Кардан'' родом із села Федорівка Новоград-Волинського району Житомирської області. Вдома залишилися дружина, 6-річний син та донька.
Похований у Федорівці.
16 серпня
Артем Мазур, 26 років
Старший солдат 28-ї механізованої бригади ім. Лицарів Зимового походу
Артем загинув унаслідок снайперського вогню з боку гібридних російських сил по позиціях бригади в районі села Новомихайлівка Донецької області.
Боєць був єдиною дитиною у матері, має ще зведених брата та сестру. Брат теж служить в зоні операції Об'єднаних сил. Сам Артем пішов в армію у 2017 році.
"Артем навчався у місцевій школі, закінчив професійно-технічне училище. Тоді підписав контракт і пішов служити у збройні війська. Три місяці тому одружився. Вони були прописані у нашому селі, але дружина живе та працює у Пантаївці", – розповів Староста села Веселе Олександр Кива в коментарі "Суспільному".
У загиблого залишилась дружина та мати.
Похований у Веселому.
19 серпня
Василь Островський, 41 рік
Сержант 24-ї механізованої бригади ім. Короля Данила
У бою у районі села Новоолександрівка Попаснянського району Луганщини у 41-річного піхотинця вистрелив ворожий снайпер, коли позиції бригади утюжили із гранатометів.
Василь на фронті був уже не перший рік. У 2014 році він був мобілізований, а потім служив за контрактом. Працював у муніципальній варті Львова, але два роки тому повернувся у військо. Підписав контракт із королівськими піхотинцями.
''Це була його третя ротація. Поїхав він у неї, незважаючи на контузію'', - кажуть товариші.
Загиблий розлучився, але мав сина Дем'яна.
Похований у Сороках-Львівських.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За рік перемир'я на Донбасі загинули 60 українських військових
22 серпня
Юрій Михайлов, 21 рік
Лейтенант 28-ї механізованої бригади ім. Лицарів Зимового походу
Смертельне поранення Юрій отримав на власному взводному опорному пункті. Його було поранено о 15:15, травми були несумісні з життям.
Михайлов родом із Миколаєва. До війська пішов одразу після школи. Випускник Одеської військової академії. До бригади отримав призначення місяць тому.
''На жаль, Юрій сирота - його виховувала бабуся. Для неї він був опорою, стимулом життя, - начальник відділу Міністерства ветеранів в Миколаївській області Володимир Закалюжний. - Як говорила бабуся, Юрій дуже пишався тим, що він став спочатку курсантом, потім – офіцером''.
Похований у Миколаєві.
23 серпня
Олександр Аксьонов, 38 років
Молодший сержант 131-го окремого розвідувального батальйону
Аксьонов загинув 23 серпня на День Прапора України, у бою біля Мар'їнки на Донеччині.
Боєць родом із міста Бориспіль на Київщині. Олександр пішов служити у 2018 році. На Донбасі був прикомандирований до 28-ї окремої механізованої бригади ім. Лицарів Зимового походу. Не одружений. У Борисполі в чоловіка залишилась мати.
Похований у Борисполі.
24 серпня
В'ячеслав Пітько, 48 років
Старший сержант 74-го окремого розвідувального батальйону
Близько 19:00 в День Незалежності, 24 серпня, російські окупанти неподалік Донецька відкрили вогонь з автоматів. Смертельно поранили В'ячеслав та ще одного бійця. Куля пробила бронежилет Пітька збоку, прошила внутрішні органи і вийшла з-під броні.
В'ячеслав на фронт пішов добровольцем з найперших днів війни і весь цей час захищав нас на сході. До цього працював на заводі мінеральних добрив.
У серпні 2015 року Пітько врятував свого товариша Олександра "Призрака" Федорченка
У серпні 2015 року Пітько врятував свого товариша Олександра "Призрака" Федорченка. Згодом став хресним доньки у нього. у 2015-му отримав кілька осколкових поранень. У 2017 році повернувся до роботи на заводі, але з 2020-го знову пішов на службу.
В'ячеслав Пітько родом із міста Кам'янське на Дніпропетровщині. Вдома у нього залишилися дружина і дочка-школярка.
Похований у Кам'янському.
27 серпня
Андрій Вискрибець, 39 років
Старший солдат 74-го окремого розвідувального батальйону
Боєць загинув під час обстрілу Новомихайлівки Мар'їнського району Донеччини. Отримав смертельне кульове поранення від вогню снайпера.
Андрій родом із Запоріжжя. Захищав Україну з 2015 року – спочатку був мобілізований, а у 2016-му уклав перший контракт із Збройними силами.
Проходив службу у 26-й та 55-й артилерійських бригадах, останній контракт мав із 74-м розвідувалним батальйоном.
У Андрія залишилась дружина та двоє дітей.
Похований у Запоріжжі.
30 серпня
Роман Задорожний, 27 років
Солдат 24-ї окремої механізованої бригади ім. короля Данила
Роман Задорожній отримав смертельне поранення 30 серпня під час обстрілу біля позицій бригади біля села Новозванівка Попаснянського району Луганщини. Ворог тричі обстрілював наші позиції з мінометів 120-го калібру, протитанкових ракетних комплексів, станкових протитанкових і автоматичних станкових гранатометів, а також великокаліберних кулеметів.
Військовий родом із селища Добротвір Червоноградського району Львівської області. Служив у 24-й окремій механізованій бригаді імені Короля Данила. На війні перебував із 2014 року.
У нього залишилася мама, сестри та брати.
Похорон Задорожнього запланований на 2 вересня.
На Донбасі у липні 2021 року Україна втратила сім бійців. Двоє з них померли у госпіталі після нетривалого лікування.
Серед загиблих - четверо офіцерів. Двоє були командирами на рівні роти, ще один - високопоставлений офіцер-тиловик, який займався логістикою цілої бригади. Чевтертий загиблий капітан - начальник медичного пункту.
Коментарі