Жителі окупованого бойовиками ЛНР Алчевська поділилися своїми думками щодо майбутнього міста.
2014 року місто з населенням у 111 тисяч людей опинилося під контролем російських терористів. Дохідними і популярними місцями роботи були металургійний комбінат і коксохімічний завод, пише Реальная газета.
"Алчевськ, на відміну від півмільйонного Луганська, не зазнав суттєвої кризи з приходом війни. До 2017-го, поки Алчевський меткомбінат працював на Україну, люди були з зарплатами. Зупинку заводу після так званої блокади Донбасу згадують з болем", - йдеться у повідомленні.
У 2018-му терористи гучно "перезапустили" віджатий металургійний комбінат. Нове "керівництво" відзвітувало, що за перші 2 місяці цього року виплавлено 16 тисяч тонн чавуну. 8 тисяч тонн на місяць. У довоєнний 2013-й, крім сталі та металопрокату, комбінат виплавив 3,8 мільйона тонн чавуну. Більш як 316 тисяч тонн на місяць.
"Металурги бачать у промисловості майбутнє, у тому числі і для своїх дітей. І вірять: молодь повернеться до Алчевська, коли комбінат запрацює в повну силу", - йдеться у повідомленні.
До Дня металурга - третю неділю липня, у центрі бойовики організували концерт. Близько 1000 людей прийшли послухати живий виступ артистів. По місту упереміш із закликами вступати до батальйона "Привид" розвішені звернення до металургів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Донецький курорт повеселив мережу світлинами з "креативними ресторанами"
"Місто металургів святкує своє свято тихо, прислухаючись, чи продовжує битися його серце, гримить по ночах - комбінат, чи стукає потягами по венах-рейках його продукція і куди вона поїде завтра?" - відзначає видання.
"Було краще, стало погано. Раніше всі працювали. Людина приходить із в'язниці, її за руку - і на роботу. А тепер тільки крадуть", - розповідають на відео пенсіонери.
Українські переселенці, що втекли до Росії, опинилися заручниками порожніх обіцянок уряду Володимира Путіна. Про нелегку долю біженці розповіли на камеру.
Коментарі