У так званих "законодавчих актах" терористичної організції ДНР багато протиріч.
Про це розповів звільнений з полону бойовиків вчений-релігієзнавець Ігор Козловський у інтерв'ю "Апострофу".
"Відкриємо їхню "конституцію" та читаємо, що людину можна заарештувати за "рішенням суду". Усі, з ким я сидів, абсолютно всі, не були заарештовані за "рішенням суду". Людину заарештовувала "МГБ", потім "прокуратура" оформлювала документи, але "рішення суду" арештів не було. Тому будь-який арешт, будь-який "вирок", навіть на їхній погляд, вже є порушенням, навіть згідно з їх так званою "юридичною системою", - розповів Козловський.
За його словами, там є так звані "захисники", але вони обмежені у своїх діях.
"Як би хто не старався, якщо рішення ухвалено згори та спущено на "суд", який є підконтрольним, несамостійним, то "суд" виконає це рішення. Там "суд" не є гілкою влади. Я чув, коли сам суддя казав, що нічого не може зробити – йому дано вказівку. Коли записували всі моменти, пов'язані з тим, що я – опікун свого сина, який інвалід, що в мене є наукові заслуги, було записано: все не приймати до розгляду під час винесення вироку. Мене судив "військовий трибунал верховного суду", - згадує він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Місцева "влада" не випускає їх" - ЗМІ розповіли, що в колоніях ЛНР утримують рабів
Екс-полонений зауважив, що коли суддя, ховаючи очі, зачитувала вирок, було зрозуміло, що вона теж боїться.
"Про яку "юридичну систему" може йти мова? Людина там беззахисна", - додав він.
27 грудня 2017 року відбувся обмін полоненими між українською стороною та бойовиками ОРДЛО. Під час обміну звільнили 74 українців.
Українці, яких 27 грудня звільнили з полону бойовиків, досі не отримали обіцяні матеріальні компенсації від країни. Деякі екс-полонені не змогли навіть відновити свої документи.
Коментарі