На майбутній зустрічі Волкера і Суркова може обговорюватися можливість виключення певних прізвищ і компаній з чорного кремлівського списку. А також послаблення санкцій в обмін на поступки Росії Заходу і Україні щодо миротворців.
Як передає "24 Канал", про це розповів політичний експерт Сергій Постоловський. Підкреслив, що введення миротворців на Донбас підтримують усі. Проблема в умовах. Оскільки тут основна суперечка між Росією, Заходом і Україною. Тому від Росії можуть вимагати певних поступок з ключових питань – введення миротворчого контингенту по всій окупованій території і повернення контролю над українсько-російським кордоном.
Політолог зауважив: "Компроміс із Росією щодо розміщення миротворців по всій території Донбасу може бути знайдено. Але питання контролю за україно-російським кордоном для Росії ключове. Для Москви це стратегічне питання, щоб утримувати ОРДЛО під своїм контролем і для дестабілізаційного впливу на Україну".
Каже, зараз складно сказати, як розвиватиметься ситуація найближчим часом. Адже є чутки, що Суркова хочуть замінити на когось іншого, бо він не справляється зі своїми функціями. Але, на переконання Постоловського, питання не в Суркові, а в принципових категорично протилежних позиціях України, США і Росії щодо шляхів вирішення конфлікту на Донбасі. Чи погодиться Путін на такі умови - невідомо.
Також він не виключає замороження конфлікту, що дуже вигідно Росії, бо ОРДЛО буде постійним важелем впливу на внутрішньополітичну ситуацію в Україні. І це додатковий суттєвий аргумент у переговорах із Заходом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Родичі загиблих на Донбасі розповіли, що треба робити з регіоном
Постоловський підкреслив: "Для США замороження конфлікту на Донбасі неприйнятне. У Вашингтоні розуміють, що тоді про будь-який позитивний розвиток України – боротьбу з корупцією, економічне зростання можна забути. Ця гниюча рана не дозволить нам розвиватися. Виникає питання: що робити взагалі з Україною? Україна вже ніколи не буде з Росією, але є питання щодо євроінтеграції. Є ризик, що Україну просто зроблять буферною зоною між ЄС і Росією".
Наголошує, сьогодні важливо, що діалог щодо врегулювання ситуації на сході України продовжується і йде пошук рішення.
Канцлер Австрії Себастьян Курц заявив, що Австрія готова розглянути свою участь у миротворчій місії ООН на Донбасі. "Австрійський федеральний уряд буде підтримувати цю ідею. Я розумію, що ще багато кроків до цього потрібно здійснити. Якщо з української сторони буде прохання або бажання, щоб Австрія теж приєдналася або надала якусь допомогу – ми з боку федерального уряду, з боку міністра оборони обговоримо це", - заявив канцлер.
Коментарі