Закон про пряму закупівлю Міністерством оборони зброї для потреб української армії знімає бюрократичні перепони та зайві витрати.
З ним імпорт зброї техніки та послуг буде швидшим, сказав військовий експерт, Михайло Самусь в коментарі журналісту Gazeta.ua.
"Раніше діяла процедура, коли експортні чи імпортні передачі, трансфери озброєння, техніки та послуг військового призначення виконувались через компанію-посередника "Укрспецекспорт". Виходила дуже дивна ситуація: озброєння, чи компоненти, які були потрібні українській армії потрібно було купляти з великими процентами. Понад 10% з українського бюджету виходило до компанії-посередника", - сказав експерт.
Відтепер державні замовники з оборонного замовлення є суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності та суб'єктами здійснення міжнародних передач товарів. Це дає змогу Міністерству оборони домовлятися з постачальниками напряму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Смерч" на Донбасі: провели перевірку готовності
"Якщо згадати отримання від сполучених штатів 2 катерів типу "Island", то якраз ця процедура тривала роками через те, що закупівля велася за допомогою посередників. з тим, що в нас було недосконала законодавча база",- підсумував він.
Щодо збільшення масштабів закупівель, експерт пояснив, що це буде залежати від планів переозброєння армії.
3 лютого в Україні набув чинності закон щодо здійснення закупівель продукції, робіт і послуг оборонного призначення за імпортом, що дозволить Міністерству оборони та Генеральному штабу Збройних сил України напряму закуповувати за кордоном озброєння у партнерів по НАТО.
Закон був опублікований у газеті "Голос України" вчора, 2 лютого, а, відповідно до положень документу, він набуває чинності на наступний день після опублікування.
Коментарі