Військовослужбовець Олександр Калін, з 2-го окремого мотопіхотного батальйону 30-ї бригади, потрапив у полон 13 вересня 2015 року біля селища Луганське, на Донеччині.
Він розповів, що у полон потрапив, коли до їхньої позиції наблизилася ДРГ бойовиків, передає "Депо.Донбас".
"Намагалися вступити з ними в бій, але було пізно. Я знаходився на той момент на кулеметній точці, яка була облаштована і накрита деревом і мішками, тому вони мене дістати не могли. Хіба що гранатою. Поруч зі мною лежав поранений товариш", - розповів Калін.
За його словами, один із бойовиків наказав виходити і пообіцяв не стріляти.
"Я перепитав у сепаратиста, чи дійсно він не буде стріляти. На що він відповів, що "дає слово офіцера російської армії"... Так і сказав", - зазначив Калін.
Двох полонених відвели у розташування бойовиків, зв'язали руки та очі, кілька днів возили в авто по різних місцях. Бранці опинилися в Донецьку, в колишньому приміщенні СБУ, на підвалі. Там Калін та його товариш провели зо два тижні на допитах. Звідти перевели до загальної камери з полоненими. Возили на роботу по місту і в інші міста.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Катували і кричали "русский мир" - полонений терористів розповів про тортури
"З фізичним насиллям не стикався: жорстко поводилися лише під час допитів. Потім був лише психологічний тиск", - йдеться у повідомленні.
У червні 2016 року Каліна перевели до Макіївської колонії суворого режиму.
"Сиділи по три людини в камері. Спочатку давали ввечері дивитись дві години телевізор, але в жовтні 2017 року скасували це правило. Годували, скромно: шматочок курки чи печінки, каші на воді", - розповів чоловік.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Савченко запропонувала міняти полонених під "джентельменську обіцянку" терористів ОРДЛО
Він зазначив, що бойовики весь час запевняли, що в Україні полонені нікому не потрібні і ніхто їх не забере.
"Але ми не вірили. Навчилися читати між їхніми фразами", - сказав Калін.
Крім того, він зазначив, що його не звільнили з попереднього місця роботи і вже телефонували, щоб виходив працювати.
27 грудня відбувся обмін полоненими між офіційним Києвом і представниками ДНР і ЛНР. Загалом звільнили 74 українців. Натомість з боку України передали 238 громадян.
Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак повідомив, що наступний обмін полоненими може відбутися за кілька місяців - до президентських виборів у Росії.
Коментарі