Більшість опитаних українців вважають, що на Донбасі йде війна між Україною і Росією.
Так 40,2% респондентів переконані, що на сході відбувається війна між Україною і Росією, ще 19,6% – що там відбувається сепаратистський заколот, підтриманий Росією, ще 15,3% поділяють думку, що на сході України відбувається громадянська війна – конфлікт між проукраїнськи і проросійськи налаштованими громадянами України, 7,3% – війна між Росією і США, і 6,6% – що на сході України відбувається боротьба за незалежність Донецької та Луганської народних республік. 11% не змогли відповісти. Про це йдеться у результатах опитування соціологічної служби Центру Разумкова.
При цьому 56% громадян України хотіли б, щоб ці території повернулися до складу Донецької та Луганської областей України на тих же умовах, що були раніше, ще 13,5% – щоб ці території повернулися під контроль України, але отримали більше незалежності від Києва, 10,2% – щоб ці території утворили автономію у складі України, 3,3% – щоб ці території відокремилися від України і стали незалежними державами, а 2,9% – щоб ці території відокремилися від України і увійшли до складу Російської Федерації. Крім того, 2,8% обрали якийсь інший варіант, а 11,3% - не змогли відповісти.
Встановлення миру на Донбасі силовим шляхом підтримують лише 23,5% громадян (проти цього виступають 51,6%, а 24,9% - не змогли відповісти). Разом з тим, лише 11,6% підтримали б відокремлення територій, зайнятих "ДНР" і "ЛНР", від України (не підтримують – 73,1%, а 15,2% - не змогли відповісти). Також лише 9,8% підтримали б визнання Криму російською територією в обмін на звільнення Донбасу (не підтримують – 70,1%, а 20,2 - не змогли відповісти).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На вибори на Донбасі можуть піти десятки років – МЗС
В ході дослідження було опитано 2015 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
900 загиблих у зоні проведення АТО/ООС досі не ідентифікували. Дані їхнього ДНК зберігаються у центральному обліку генетичних ознак людини.
Коментарі