28% жителів окупованої Донеччини бояться повернення України.
Про це під час круглого столу "Деокупація: як це працює?" сказав керівник Аналітичного центру "Фабрика думки Донбас" Дмитро Ткаченко.
"Під час нашого дослідження ми зафіксували 18% людей, які на окупованій Донеччині ідентифікують себе як "громадяни ДНР". На це впливають багато факторів. На Донеччині лідирує локальна територіальна ідентичність, патерналізм, зв'язки з Росією.
28% людей бояться повернення окупованих територій Україні. Люди повірили пропаганді. Вони не знають, що буде далі.
Порівнюючи якість життя в Україні та ДНР, 43% жителів непідконтрольної території вважають, що рівень добробуту населення в Україні вищий. 58% переконані, що ціни на продукти харчування і товари першої необхідності кращі в Україні. 67% оцінили роботу банківської системи в Україні як кращу, ніж в ДНР", - сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Люди на окупованому Донбасі не зрадники - Стяжкіна
Стратегія деокупації має стати державною політикою, вважає Ткаченко.
"Ми маємо запропонувати щось більше, ширше за деокупацію. Донбасу потрібні нові установки, символи, перспективи. Жителі Донбасу мають зрозуміти, що розвиток регіону можливий лише в рамках єдиної країни", - сказав він.
Соціологічне дослідження проведене українським офісом міжнародного дослідницького агентства IFAK Institut з 30 травня по 13 червня 2016 року методом особистого інтерв'ю.
Вибіркова сукупність на непідконтрольній території області становить 605 респондентів. На підконтрольній – 805. Похибка на непідконтрольній території становить 3,98%, на підконтрольній території – 3,45%.
За результатами опитування Центру імені Разумкова, 50% опитаних громадян України не підтримують надання Донбасу особливого статусу, підтримують таку ідею 22,7% опитаних.
Коментарі
10