Українка 20-річна Дарина з Брацлава Вінниччини служить у складі військово-інженерних військ Ізраїлю. У цій країні після повноліття в армію призивають не лише чоловіків, а й жінок.
Батьки дівчини виїхали з України, коли їй було 3 роки. В Ізраїлі отримали громадянство, повідомляє vlasno.
Ще у школі Дарина проходила військові курси, на яких приймали військову присягу. Строкова служба для дівчини триватиме 1,8 року. Після завершення цього терміну вона матиме вибір - продовжити цивільне життя чи підписати контракт військової.
Якщо жінка стає командиром підрозділу, то вона не підходить до солдатів на відстань ближче 5 метрів. Аби не спокушати
"В ізраїльській армії немає упередження щодо жінки у війську. Це єдина армія у світі, де немає дідівщини, – розповідає бабуся Дарини Фаїна Баєк. – Якщо жінка стає командиром підрозділу, то вона не підходить до солдатів на відстань ближче 5 метрів. Аби не спокушати. Якщо командир крикне на солдата - він полетить із посади. Один із девізів ізраїльської армії: "Солдати - це діти". На них не можна кричати і бити".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Починав із прибиральника: українець відкрив медичну клініку в Чикаго
Щодня ізраїльським строковикам пропонують різноманітне меню: молочні, м'ясні, рибні, овочеві страви. Солдат увесь час має бути зі зброєю. Навіть дорогою додому та у військову частину.
Якщо військовий зайде у ресторан чи кафе — його неодмінно безкоштовно нагодують
"У громадському транспорті для військовослужбовців вільний проїзд без пред'явлення відповідних документів. А для таксиста буде за честь підвезти людину у формі та не взяти із нього коштів за це, – продовжує Фаїна Баєк. – Якщо військовий зайде у ресторан чи кафе - його неодмінно безкоштовно нагодують. Після завершення строкової служби військовослужбовцю на особистий рахунок у банку кладуть певну суму грошей. Він може її використати у своїх цілях. Однак держава пропонує лише чотири варіанти використання коштів: одруження та сімейне життя, навчання, придбання житла чи відкриття власного бізнесу".
Армія - один із найшвидших варіантів для отримання громадянства США. Також держава повністю забезпечує сім'ю військовослужбовця. Про це розповідає Андрій Гордійчук, 36 років. Переїхав у США з Києва 5 років тому. В американській армії служить 2 роки.
Коментарі