Середня зарплатня швейцарців - 6,5 тис. франків на місяць, це приблизно 170 тис. грн. Але більше третини населення не має власного авто. Адже у країні ідеально працює система руху громадського транспорту.
Власне авто – це, скоріше, примха, ніж необхідність. Про це розповідає українка Діана, яка 6 років мешкає в Цюріху, повідомляється в сюжеті ictv.
Щоб проїхатися в автобусі чи трамваї, швейцарці купують квиток. Вони продаються в спеціальних автоматах, які стоять на кожній зупинці. За безквитковий проїзд спершу оштрафують на 90 франків, це майже 2,4 тис. грн. З кожним наступним порушенням сума штрафу збільшуватиметься. Пасажирам-зайцям видають спеціальні квитанції, які можна оплатити на місці, або ж – згодом. Однак, у будь-якому випадку, заплатити доведеться. Інакше можуть заарештувати – на 15 діб.
Діана придбала проїзний на рік за 15,5 тис. грн. Із з ним можна їздити на будь-якому транспорті, але лише в день. Для нічної поїздки доведеться купити окремий квиток. Також у дівчини є проїзний на пересування в поїздах в межах усієї Швейцарії. Він недешевий, але в цьому році дівчині запропонували придбати його зі знижкою. За словами Діани, у 2017 році залізниця заробили аж на 5% більше, ніж роком раніше. За такі шалені прибутки владі стало соромно.
"У зв'язку з цим залізниця вибачилася і пообіцяла, що з 1 травня цього року квитки, що продають на час непікових вавантажень, стануть на 70% дешевше. Зазвичай річний абонемент по всій Швейцарії обходиться мені в 2650 франків - 7 тис. гривень. Яким же було моє здивування, коли я отримала лист від залізничної фірми з пропозицією придбати даний абонемент, але зі знижкою в 550 франків - 14 тис. гривень", – розповіла Діана.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таргани розміром із птаха - українка розповіла про життя в Бразилії
Коментарі