Ексклюзиви
Неділя, 12 травня 2019 00:15

За виклик "швидкої" доведеться заплатити – українка про особливості медицини у Чехії
9

Катерина Бакланова три роки тому з чоловіком та дочкою переїхала жити до Праги
Фото: Фото надане Катериною Баклановою
Катерина Бакланова три роки тому з чоловіком та дочкою переїхала жити до Праги
Катерина Бакланова три роки тому з чоловіком та дочкою переїхала жити до Праги
Катерина Бакланова три роки тому з чоловіком та дочкою переїхала жити до Праги
Катерина Бакланова три роки тому з чоловіком та дочкою переїхала жити до Праги

Катерина Бакланова з Харкова з чоловіком і донькою три роки тому переїхала жити до Праги. Про особливості життя та страхову медицину Катерина розповіла для Gazeta.ua

"Чехія, країна не про гроші. Якщо хочеться їхати і заробляти більше, ніж в Україні, тоді вам точно не сюди. Середня зарплата в Празі близько 1500 євро, але багато відкласти не вдасться. Тут знімаємо житло, оплачуємо дорогі комунальні. Також наша родина змушена купувати комерційні страховки для мене та доньки, які коштують чимало", - каже Ктерина.

Страхування дуже важливе для перебування в країні. Якщо воно закінчується, можуть навіть депортувати.

"В країні є два види страхування: верійне – для громадян і комерційне для іноземців. Те страхування, що у громадян іноземець може отримати у двох випадках: або він працює тут офіційно чи отримав дозвіл на проживання. Комерційне страхування неприємне не лише ціною, а й тим, що з ними працюють не всі лікарі. З державним страхуванням можна йти в будь-яку лікарню, з комерційною слід іти до лікаря зі списку, які зазначені в страховці. Якщо йдеш до іншого лікаря, то змушений потім доводити страховій, що по- іншому ти не міг поступити і просити щоб повернули кошти, потрачені на лікування. Гроші можуть не повернути, або віддати частково", - каже Катерина.

Комерційні страховки мають ліміт від 60 тисяч євро. Якщо трапляється випадок, який потребує великих вкладень, то страхова платить до вказаної суми і все. Далі людина сама шукає кошти на лікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Студентка розповіла як безкоштовно поїхати вчитися до Словаччини

"Якщо закінчилась твоя страховка не маєш права знаходитись в Чехії. В страховій іноді цим ко-ристуються. Якщо розуміють, що в людини щось серйозне, то в односторонньому порядку розривають договір і присилають лист на пошти. Про те, що вони припинили договір повідомляють в міграційну службу".

Страховка на два роки коштує близько тисячі євро. Якщо мова йде про літніх людей доведеться заплатити вдвічі дорожче, бо ризики більші. Те ж стосується малих дітей.

"В державній страховці теж є ліміт в кілька мільйонів, які важко перевищити. Кожен працюючий відраховує на цю страховку однаковий відсоток від зарплати", - пояснює Катерина.

Місцева медицина вводить в шок іноземців.

"Швидка приїздить лише у випадках, коли ти реально при смерті. Якщо викликав швидку до дитини з температурою і соплями, за це прийдеться заплатити. Виклик 250 євро. Лікарі по будинках не ходять, якщо ти хочеш, щоб до тебе прийшов лікар, готуйся заплатити. Якщо в тебе щось болить і ніяк не можеш діждатися свого лікаря, їдеш в чергову лікарню, сидиш в черзі. Чергу обслуговують не в порядку за ким прийшов, а в порядку: в кого терміновіший випадок. І якщо приїхав з простудою, то можеш просидіти до 8 годин в черзі. Тому з такими проблемами по лікарях не ходять", - каже Катерина.

Ціни на продукти, одяг, косметику і побутову хімію не сильно відрізняються від харківських. Але є і те, що коштує значно дорожче. Наприклад, інтернет зі швидкістю до 20 Мб в секунду коштує 500 крон (€20).

Зараз ви читаєте новину «За виклик "швидкої" доведеться заплатити – українка про особливості медицини у Чехії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 4404
Голосування Чому президент Зеленський погодився на "формулу Штайнмаєра"?
  • Хоче швидких перемог для себе і не розуміє наслідків для країни
  • Робить це через тиск європейських партнерів
  • Піддався Росії
  • Це зрада і немає, чого обговорювати
  • Ще не все пропало, ситуацію можна виправити
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода