Жінки у Саудівській Аравії не водять автомобілі. В країні взагалі немає алкоголю. А релігійна поліція має більшу вагу, ніж звичайні правоохоронці.
Про це bigmir.net розповідає українець Володимир Стецик, який у мусульманській країні живе два роки.
"Потрапити в цю країну нелегко, тому не дивно, що для більшості місцевих я став першим українцем, якого вони бачили. У цю країну не їздять звичайні туристи, існує тільки релігійний туризм – мусульмани з інших країн їдуть в паломництво в Мекку. Кращий спосіб побачити Саудівську Аравію – стати трудовим мігрантом. Візу туди видають на період від 3 до 6 місяців, тому процедура її отримання з часом стає регулярною", - розповідає Володимир.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "За громадянство дають $3,5 тисячі" - українець переїхав в Ізраїль через гомосексуальність
У Саудівській Аравії час молитви оголошують через гучномовець. На період намазу життя зупиняється.
"Вершиною неввічливості буде вимагати від місцевих бути присутнім на зустрічі або намагатися отримати від них якусь інформацію під час молитви. Пам'ятаю, як потрапивши одного разу в розважальну частину міста, зрадів знайомим брендам KFC і Starbucks. Перший шок був при вигляді ділення цієї частини на сімейну зону та секції для чоловіків. Однак найбільший шок був, коли нас просто виставили за двері на час молитви. Побачивши наше здивування, один з місцевих прокоментував: "Видно, що ви тут нові". Місцеві жінки ходять у паранджі, в якій немає розрізу очей, обличчя повністю закриті. Харчуватися без порушення вимог вони можуть лише в окремій кімнаті".
Держава оплачує своїм жителям навчання за кордоном, гарантує працевлаштування і високі зарплати. Тому до будь-якого не місцевим складається ставлення як до людини нижчого рангу.
"Або ти дотримуєшся вимоги шаріату, або тобі не місце в Королівстві. Тут велика залежність від нафти і експатів. Араби пересіли на дорогі автомобілі і гасають, як божевільні. При цьому не побудували якісну інфраструктуру. Вони залучають серйозних фахівців з інших країн, але місцеві не хочуть вчитися".
Витрати на повноцінне харчування для двох людей в Ізраїлі складають до $ 500 на місяць. Жителі економлять на місцевих ринках, де щоп'ятниці можна безкоштовно отримати продукти. Про це розповідає Юрій Мацкевич із Кривого Рогу, який живе в місті Хайфа.
Коментарі