Сергій Якимов із Житомира входить до сотні претендентів, які можуть стати першими жителями Марсу. Експедицію планують організатори нідерландського проекту "Mars One". Щоб бути ближчим до мети і підготуватися до поїздки, хлопець рік тому переїхав у Лос-Анджелес.
"Із дитинства мріяв бути космонавтом. - розповідає Gazeta.ua Сергій Якимов. - У 2013 році заповнив анкету і записав відео, чому хочу поїхати на Марс. Пройшов медкомісію і співбесіду. Окрім мене участь у відборі брали ще 200 тисяч учасників. Зараз залишилися лише сто. Чекаємо на останній етап відбору, який пройде у Голандії. Там перевірять фізичну форму і психологічний стан. Будемо групами жити у моделі марсіанської бази. Організатори оцінюватимуть роботу в команді, чи готові постійно бачити одних і тих самих людей, вирішувати конфлікти".
Організатори визначать 24 переселенців, яких відправлять на Марс. Вони пройдуть десятирічне навчання. Вчитимуться вирощувати рослини, добувати кисень і воду, надавати медичну допомогу, ремонтувати і розбиратися в компютерному обладнанні.
"Я готовий до того, що це дорога в одну сторону. Космічні кораблі можуть доправити людей на Марс. Але немають технічної можливості забрати їх назад. Поки її знайдуть, організм пристосується до невагомості. М'язи атрофуються. В умовах гравітації людина буде надто кволою і слабкою", - каже українець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українка розповіла про вступ і навчання в університеті Марокко
Щоб підготуватися до випробувань і підтягнути англійську мову, він переїхав в США.
"Друзі розповіли про лотерею "Зелена карта". Подав заявку і виграв з першого разу. Підрахував, що на переїзд потрібно близько 5 тисяч доларів. Гроші позичав у знайомих. Перший час жив у друзів, які також беруть участь у програмі. Вони допомогли знайти житло і роботу. Взяли на випробувальний термін взяли у компанію із поставки металу. Спочатку був водієм, потім відповідальним за прийом металу, інженером з охорони праці. Зараз підвищили до аерокосмічного інженера".
Сергій Якимов — перший із діаспорян, з котрим у Лос-Анжелесі зустрілися учасники Велопробігу українців "Чумацький шлях до Північної Америки". У складі команди 7 хлопців та 1 дівчина - родом з Київщини, Херсонщини та Тернопільщини. Українці везуть із собою інновації, презентують Батьківщину на зустрічах із діаспорою, дипломатами, місцевою владою, локальними організаціями та велосипедистами.
Вело-чумаки упродовж пробігу подолають понад 10 тис. кілометрів від узбережжя до узбережжя, завітають у понад 430 міст 25 штатів та провінцій США і Канади.
Раніше організатори пробігу потрапили у Книгу рекордів України за найдовший груповий пробіг під час попереднього соціального проекту - Благодійний велопробіг "Українці в Європі". Тоді було подолано понад 11 тис. кілометрів.
Коментарі
1