Автори серії картин із гільз "П'ять першоелементів війни, або Еволюція диктату" Дарія Марченко та Даніель Грін виїхали за кордон через погрози, які почали надходити у відповідь на роботи. Зараз художники проводять виставки у різних містах Америки.
"Розуміли, що залишатися в Україні небезпечно. За один вечір зібрали речі та виїхали в США. Проблем з в'їздом не було, бо мали запрошення від конгресу, де робили виставку. Там пробули кілька днів. Потім їздили Латинською Америкою - були у Болівії, Чилі, Перу, Еквадорі, Мексиці, - розповідає Gazeta.ua Дарія Марченко. - Транспортувати картини допоміг американський інвестор та колекціонер Реймонд Стейплс, який зацікавився нашою роботою. Також читали курс лекцій у Вашингтонському університеті в Сіетлі про свої роботи та бачення війни. Постійно живемо у різних містах. Востаннє були у Лос-Анджелесі, Чикаго, Нью-Йорку".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мультфільм за сценарієм українки претендує на "Оскар"
Найвідоміша із серії картин - портрет Володимира Путіна під назвою "Обличчя війни".
"Під час другого Майдану Даніель став сотником другої барикади на передовій. Втратив друзів. Одного разу повернувся додому з гільзою. Каже: "Людини немає, а гільза залишилася". Вона стала для нас символом втраченого життя, - розповідає Дарія Марченко. - Виникла ідея зробити із використаних патронів портрет Путіна. Хотіли показати, що він складається із смертей".
Над портретом працювали півроку. На роботу витратили 5 тисяч гільз. Їх передавали з фронту.
"Коли побачили, який резонанс портрет викликав у світі, зробили ще сім картин. Витратили на це рік, - каже Даніель Грін. - Окрім гільз використовували також уламками боєприпасів, деякі з-них вагою по 40 кілограмів. Є роботи довші п'яти метрів. Усі разом важать більше тонни. Картини готові продавати. Особливо музеям, де їх бачитимуть люди. Але портрети Путіна і Трампа - на особливих умовах, вони мають дуже високу ціну".
В Америці художники створили ще одну картину — портрет Дональда Трампа з дрібних монет.
"У Дарії виникла ідея наступним зробити Петра Олексійовича з фантиків Рошен, - каже Даніел Грін. - Фон - з гільз. Хочемо показати: країна у війні, а президент в шоколаді".
Фільм американської режисерки українського походження Роксолани Топорович "Джулія Блу" здобув грант від Women in Film. Стрічка увійшла до 15 найкращих, які відібрали з 370 претендентів із 22 країн. Її відзначили в категорії "Розповідний художній фільм".
Коментарі