Українка Марія Барабаш створила сервіс "Обмін будинками", який дозволяє заощаджувати під час відпусток у різні країни. Групу веде у соцмережі Фейсбук, в якій понад 8 тисяч учасників з різних країн світу.
"Подорожі для родини, зазвичай означають значні витрати. Але ми знайшли як економити. Кілька років тому із чоловіком Кілліаном дивились фільм "Відпустка по обміну" і нас заінтригувала ідея так організувати відпустку. Чоловік був не проти, а коли почали шукати, як реалізувати цю ідею, то зрозуміли, що вже все зроблено до нас", - каже Марія. Вона вже 14 років живе у Лондоні.
Родина зареєструвалася на спеціалізованому сайті, внесли членський внесок у сумі 100 євро, точно описали свій будинок і вказали, скільки людей можуть прийняти. Особливістю помешкання виявився кіт Вася, тому людей з алергією просять не їхати.
"Можемо дозволити сімейну відпустку виключно під час канікул. Найдовші — з 20 липня до кінця серпня. В цей час ціни на відпочинок зростають вдвічі. Хотіли поїхати до Франції чи Італії, але перший будинок, який нам запропонували був у Рейк-Явіку в Ісландії. На момент нашої подорожі наймолодшій дитині було 1,5 року. Вразили їхні краєвиди: гейзери, водоспади, незвичні тукани і ми ризикнули". - додає Марія.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Особливості бізнесу у Польщі: українка поділилась досвідом
Кожен із власників дає корисні поради по екскурсіях та економії.
"Ми собі завели течку для гостей, в яку складаємо та описуємо корисні "плюшки" у Лондоні. Наприклад, де дешево попити кави чи в які музеї можна сходити безкоштовно. Разом з будинком часто залишають машину. Ми також лишаємо, але наше авто не використовують, бо тут лівосторонній рух і для європейців такий транспорт незвичний", - пояснює жінка.
Завдяки таким обмінам родина побувала у Франції, Італії, Іспанії. Обмінюватись можна як одночасно так і з відстрочкою.
За підсумками 2019 року, найбільше грошових переказів від трудових мігрантів надійшло з Польщі - $3,8 млрд. На другому місці Чехія - $1,1 млрд. З Росії заробітчани переслали $1
Українка Оксана, яка мешкає в Леоні розповіла, скільки коштує нерухомість у Франції та про особливості її зйому. Колись жінка працювала ріелтором, зараз - фрілансером із просування.
Коментарі