Відправляючись на відпочинок, останнє, чого ви хочете - потрапити за ґрати через порушення закону, про існування якого ви й не здогадувались. Аби уникнути порушення правил, які не завжди здаються очевидними, варто вивчати місцеві закони та звичаї перед поїздкою. Ось поради як бути в безпеці, радить BBC Україна.
Не наступайте на гроші в Таїланді
Закон про образу величності - це стара норма, яка стверджує, що образа будь-якого зображення королівської сім'ї Таїланду є дуже серйозним правопорушенням.
Оскільки зображення монарха, який нині править, розміщують на банкнотах, то наступити на банкноту - це, фактично, кримінальний злочин і ви можете опинитися у в'язниці.
Краще не жувати гумку
Аналогічно, злочином у Таїланді є кидання гумки на підлогу. За це вам загрожуватиме штраф у розмірі більше ніж 500 доларів або ув'язнення, якщо штраф ви не заплатите.
Подібна ситуація й у Сінгапурі, де, за законом, жувальну гумку - будь-яку, крім стоматологічної та нікотинової - не можна купити або продати.
Купальник - стоп!
У Барселоні у 2011 році ввели заборону на носіння купальників публічно будь-де, крім пляжу. Рішення прийняли після того, як місцеві жителі провели цілу кампанію проти великої кількості напівголих туристів, які ходять містом.
Якщо ви все ж вирішите прогулятись містом у купальнику, готуйтесь викласти близько 120 доларів штрафу.
Не пісяйте в море
Не справляйте "малу потребу" в океан у Португалії. Це протизаконно, навіть якщо незрозуміло, як це хтось зможе перевірити, ви повинні ходити до туалетів.
Перевірте свої ліки
У Японії діють жорсткі обмеження на ліки-стимулятори, все, що ви зазвичай приймаєте, коли простудились, краще не везти з собою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Квартира повністю біла та мебльована ІКЕА" - українка розповіла про житло для студентів у Швеції
Будьте обережні, коли ви в'їжджаєте в країну, тому що вас можуть зупинити й конфскувати ліки.
Плавки
Якщо ви прямуєте до Франції, переконайтеся, що залишили свої шорти для купання вдома - у більшість плавальних басейнів країни можна лише у плавках.
Це пояснюють гігієнічними причинами й, хоча правило не передбачає покарання за порушення, у басейн без них вас не пустять. Гаразд, це не закон, але це варто знати!
Дотримуйтесь правил і, сподіваємось, що ви не потрапите до статистики українців, яких щороку арештовують за кордоном.
В Україні можуть ввести обов'язкові декларації для заробітчан. Щорічно трудові мігранти пересилають додому близько $6,5 млрд.
Коментарі
1