У Нідерландах є можливість запросити на проживання партнера з іншої країни без штампу у паспорті. При цьому немає різниці - це жінка чи чоловік, бо в країні дозволені одностатеві шлюби.
Про це Gazeta.ua розповідає Наталія Мерецька з Києва, яка чотири роки тому переїхала у Нідерланди. Одружилася з місцевим мешканцем Йоганом Бонстра. Подружжя мешкає у селі Адорп.
"Дочка навчалася у Нідерландах на магістратурі. Я навідувалася до неї у гості. Перед однією з поїздок, познайомилася в інтернеті з місцевим чоловіком. За національністю він фріз. Ця народність живе в провінції Фрісланд на півночі Нідерландів та має свою мову, - розповідає Наталія Мерецька. - В Нідерландах ми вперше зустрілися, їздили разом подорожувати країною. Після того почали спілкуватися на відстані, він приїжджав в Україну. Згодом Йоган запропонував переїхати жити до нього".
За її словами, в країні є три форми заміжжя - офіційне спів-життя, партнерський шлюб і звичайний. Перша, коли люди просто живуть разом, але не мають один перед одним жодних зобов'язань. Друга форма - майно та дохід діляться порівну. Третя - офіційний шлюб. Якщо народжуються діти у перших двох випадках, доводиться доводити, хто їхній батько. В третьому випадку - усе вважається спільним, в тому числі діти і борги.
"Ми з чоловіком офіційно одружилися лише минулого року. До цього теж жили у партнерському шлюбі. Щоб запросити мене в країну, Йоган мав показати відповідний дохід та контракт на постійну роботу терміном не менше року. Крім того, писав розписку, що цілком і повністю несе за мене відповідальність. Зобов'язаний надати житло та оплачувати витрати - медичну страховку, мовні курси, проїзд у транспорті, харчування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Косметика в аптеках і таксі замість тролейбусів: українка вразила фактами із життя палестинців
Після того, як пара прожила у партнерському шлюбі три роки, потрібно вдруге здавати екзамен на знання мови.
"Але уже на вищий рівень А2. Це обов'язково. Якщо його провалити, доведеться заплатити штраф більше тисячі євро. У випадку кількох невдалих перездач можуть відмовити в документах на проживання. Але такі випадки – рідкість. Я три місяці ходила на мовні курси, далі вивчала мову сама й успішно склала цей тест".
Також через три роки цивільного шлюбу можна подати документи на громадянство. До цього часу, якщо чоловік вирішить розлучитися, йому достатньо зателефонувати у міграційну службу і сказати, що розриває стосунки. У такому випадку доведеться залишити країну.
Наталія Мерецька також розповіла, як влаштувалася працювати листоношею у сусідньому місті Алмело, та про особливості своєї роботи.