четвер, 14 лютого 2019 00:15

Емігрантка здивувала фактами про заміжжя у Нідерландах

Автор: з архіу Наталії Мерецької
  Наталія Мерецька з Києва одружилася із мешканцем Нідерландів - Йоганом.
Наталія Мерецька з Києва одружилася із мешканцем Нідерландів - Йоганом.

У Нідерландах є можливість запросити на проживання партнера з іншої країни без штампу у паспорті. При цьому немає різниці - це жінка чи чоловік, бо в країні дозволені одностатеві шлюби.

Про це Gazeta.ua розповідає Наталія Мерецька з Києва, яка чотири роки тому переїхала у Нідерланди. Одружилася з місцевим мешканцем Йоганом Бонстра. Подружжя мешкає у селі Адорп.

"Дочка навчалася у Нідерландах на магістратурі. Я навідувалася до неї у гості. Перед однією з поїздок, познайомилася в інтернеті з місцевим чоловіком. За національністю він фріз. Ця народність живе в провінції Фрісланд на півночі Нідерландів та має свою мову, - розповідає Наталія Мерецька. - В Нідерландах ми вперше зустрілися, їздили разом подорожувати країною. Після того почали спілкуватися на відстані, він приїжджав в Україну. Згодом Йоган запропонував переїхати жити до нього".

За її словами, в країні є три форми заміжжя - офіційне спів-життя, партнерський шлюб і звичайний. Перша, коли люди просто живуть разом, але не мають один перед одним жодних зобов'язань. Друга форма - майно та дохід діляться порівну. Третя - офіційний шлюб. Якщо народжуються діти у перших двох випадках, доводиться доводити, хто їхній батько. В третьому випадку - усе вважається спільним, в тому числі діти і борги.

Автор: з архіу Наталії Мерецької
   Наталія Мерецька разом із чоловіком разом виступають в українському танцювальному та співочому колективі "Русалка"
Наталія Мерецька разом із чоловіком разом виступають в українському танцювальному та співочому колективі "Русалка"

"Ми з чоловіком офіційно одружилися лише минулого року. До цього теж жили у партнерському шлюбі. Щоб запросити мене в країну, Йоган мав показати відповідний дохід та контракт на постійну роботу терміном не менше року. Крім того, писав розписку, що цілком і повністю несе за мене відповідальність. Зобов'язаний надати житло та оплачувати витрати - медичну страховку, мовні курси, проїзд у транспорті, харчування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Косметика в аптеках і таксі замість тролейбусів: українка вразила фактами із життя палестинців

Я у свою чергу складала в нідерландському посольстві в Україні екзамен на мінімальний рівень знання голландської мови. Також обоє підписували акт реєстрації партнерських відносин. В кінці видали документ, де написано, що я стала членом сім'ї Йохана. Це означає, що маю усі права, які є у чоловіка - працювати, отримувати медичну допомогу. Не можу лише голосувати. Документ дійсний п'ять років".
Автор: з архіу Наталії Мерецької
  За словами Наталії, Йогану дуже подобається Україна. Він із задоволенням співає народні колядки.
За словами Наталії, Йогану дуже подобається Україна. Він із задоволенням співає народні колядки.

Після того, як пара прожила у партнерському шлюбі три роки, потрібно вдруге здавати екзамен на знання мови.

"Але уже на вищий рівень А2. Це обов'язково. Якщо його провалити, доведеться заплатити штраф більше тисячі євро. У випадку кількох невдалих перездач можуть відмовити в документах на проживання. Але такі випадки – рідкість. Я три місяці ходила на мовні курси, далі вивчала мову сама й успішно склала цей тест".

Також через три роки цивільного шлюбу можна подати документи на громадянство. До цього часу, якщо чоловік вирішить розлучитися, йому достатньо зателефонувати у міграційну службу і сказати, що розриває стосунки. У такому випадку доведеться залишити країну.

Автор: з архіу Наталії Мерецької
  Подружжя мешкає у селі Адорп в історичному регіоні Твенте на сході Нідерландів.
Подружжя мешкає у селі Адорп в історичному регіоні Твенте на сході Нідерландів.

Наталія Мерецька також розповіла, як влаштувалася працювати листоношею у сусідньому місті Алмело, та про особливості своєї роботи.

Зараз ви читаєте новину «Емігрантка здивувала фактами про заміжжя у Нідерландах». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua
Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути