Заробітчани можуть сплачувати аліменти на дітей, проживаючи за кордоном . Про це Gazeta.ua розповів міжнародний юрист Сергій Кухар.
"Батьків, яким призначили аліменти, ніхто не звільняє від відповідальності, коли вони працюють і тимчасово проживають за кордоном. Сума аліментів залежить від заробітної плати, але якщо чоловік чи дружина працюють за кордоном, то в рахунок беруть не ту зарплату, яка призначена там, а середню по галузі, яку мав би тут. Наприклад, чоловік працює електриком у Чехії, там отримує 30 тисяч гривень. То, згідно з законом, на утримання дитини він має сплатити не 10 тисяч гривень, а 4000. Середня зарплата електрика в Україні - 12 тисяч гривень. Відповідно, якщо судом призначена третина заробітку, вийде менша сума", - пояснює юрист.
Перераховувати гроші можна на спецрахунок, але половину аліментів треба віддавати опікуну дитини. Це буває як мати, так і бабуся чи тітка дитини.
"Багато батьків заводять спецрахунок і кладуть туди гроші, думаючи, що після повноліття дитина скористається тими грішми. Законодавчо це робити не можна. Половину грошей треба переводити на рахунок опікуна дитини", - каже Сергій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали суму, яку можна заробити в Чехії
Гроші можна класти в іноземній валюті, яка поширена на території країни.
"У доларах чи євро можна, а от у єнах чи чеських марках ні. Ці валюти малопоширені в Україні. Тому опікун може відмовитись від такої допомоги і потім доведе, що батько не утримував дитину", - додає юрист.
Батько чи мати, яка сплачує аліменти може забрати дитину на опікунство із собою.
"У мене був випадок, що хлопець працював у Польщі і щомісяця на утримання дитини переводив 300 доларів. Коли повернувся в Україну, на нього подали в суд. Він довів, що мати не використовувала гроші на дитину. Мав докази з салонів краси, пив-барів, дискотек. Суд прийняв рішення передати дитину батькові", - додав юрист.
За даними експертів за кордоном працює понад 6 млн Українців. Найбільше в Росії, США, Польщі та Чехії.
Коментарі