Українські компанії все частіше виводять свої бізнеси в інші країни.
Є кілька факторів, які підштовхують українців до таких дій.
"В першу чергу мова йде про те, що вони платять менше податків. Тут варто згадати офшори. Якщо гроші приходять з-за кордону, то податків платити не треба. Тому багато українців, відкриваючи компанії-офшори, виводять гроші, щоб зменшувати свою податкову базу", - розповів Gazeta.ua експерт Юрій Моша, засновник міжнародної компанії "Другий паспорт".
Друга причина - для збереження грошей. Якщо податки були сплачені в Україні, то в іншу країну виводять вже чисті гроші – прибуток. Таким чином, всі фінанси зберігаються за кордоном – в надійному банку.
По-третє - захист власності. За допомогою офшорів є можливість заховати справжніх власників, бенефіціарів. І навіть правоохоронним органам дуже складно знайти справжній слід.
"Вже потім - працювати і заробляти гроші. Наприклад, IT-фахівці. Розробивши додаток в Україні, вони можуть заробити 10 тисяч доларів, а в США з таким же стартапом – в п'ять разів більше. Тому компанію відкривають для того, щоб легше було укласти угоду з замовниками. До американської компанії довіри буде набагато більше, - говорить Юрій Моша. - Я кажу про IT-сектор, оскільки це варіант, який зустрічається найчастіше. Також подібною схемою користуються і компанії в сфері онлайн-торгівлі, а також виробничі компанії, і ті, хто пов'язаний із закупівлею обладнання та перевезенням його в Україну".
Україна, звісно, втрачає багато від переходу бізнесу за кордон. В першу чергу – податки. І, ясна річ, доходи, тому що фінансові потоки рухаються за кордон, зауважує експерт.
"Це вже буденність сьогоднішнього часу і з цим тяжко боротися. Хіба що встановлювати фінансову "завісу" і не випускати гроші, як, наприклад, в Туркменії", - підкреслив Моша.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перший пішов з молотка за лічені хвилини - українка продає ангелів по всьому світу
В основному український бізнес мігрує в США. Також країни Західної Європи, Великобританію, Німеччину.
Багато хто довіряє і Східній Європі – відкривають компанії в Польщі, Чехії, Угорщини, країнах Балтики.
Коментарі