Ексклюзиви
Субота, 26 травня 2018 17:35
Сергій Демчук
Сергій Демчук
Журналіст

Нерест

– Рибалочка – це спорт і відпочинок, – каже літній чоловік на березі Ірші за сотню кілометрів від Києва.

Справді, спорт. Починає сіріти, а місце біля річки для риболовлі знайти вже непросто. Займають ізвечора. А один мало того, що з вудками зайняв ділянку, то ще й закидушок із дзвіночками наставив уздовж берега. Коли розвиднилося, вільних місць не було, наче це чемпіонат світу з вудіння. Карась у квітні йде з Київського водосховища в річку Тетерів, а звідти – в Іршу. Нереститися.

– Тут риби нема стільки, як рибаків, – каже чоловік. – А за кордоном під час нересту до річки на 100 метрів ніхто не підходить. Зразу штраф. Тому в них риба є. Не те що тут. Правда, я позавчора взяв кілограмів 5. Сьогодні ж не буде нічого – заморозок уночі.

Місце літнього чоловіка зайняли. Він дочекався приятеля, теж із найближчого села Українка, й удвох поїхали на моторолерах шукати інше. Хоч і далі вся річка вздовж і впоперек перетягнута рибальськими снастями.

Уночі справді раптово похолоднішало. Температура впала до 1 градуса тепла. Де-не-де на деревах з'явився іній. Та ще й повний Місяць зійшов, що теж не найкраще для риболовлі. Здавалося, сама природа дала рибі перепочити хоча б один день.

Я, наприклад, нічого не впіймав

Зараз ви читаєте новину «Нерест». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода