У разі прийняття закону, який заборонятиме штучне переривання вагітності, в Україні значно зросте кількість покинутих, хворих дітей.
Так вважає Олена Бондаренко, голова підкомітету з міжнародно-правових питань та гендерної політики Комітету ВР України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.
Нещодавно народний депутат Андрій Шкіль на вимогу керівників Української греко-католицької та Римо-католицької церков зареєстрував законопроект №10170, який забороняє штучне переривання вагітності.
Натомість лідери громадських організацій України вважають, що це рішення порушує репродуктивні права, а також загрожує здоров'ю та життю українських жінок.
"Коли ми говоримо про можливість заборони абортів, то треба думати й про всі наслідки, які виникнуть у цьому випадку. Перше, ми будемо спостерігати величезний вибух нелегальних переривань вагітності, - говорить Олена Бондаренко. - Нелегальні аборти – це смертність, каліцтво жінок, або, щонайменше, величезна психологічна травма. Треба піддавати кримінальному покаранню тих, хто робить такі аборти, або тих, хто вдається до допомоги лікарів у нелегальний спосіб".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЗМІ опублікували "карту абортів України": лідирує Севастополь
Інше питання, яким стурбована правозахисниця - що робити з немовлятами, яких мами народжуватимуть, але не в змозі будуть прогодувати. На її думку, це може призвести до значного збільшення покинутих дітей.
"Я всіма фібрами серця підтримую ініціативу церкви заборонити переривання вагітності. Але перед тим, вочевидь, варто було б подбати про збільшення й наявність добре забезпечених дитячих притулків при церкві. Адже зараз державі абсолютно байдуже, що буде з покинутими дітьми. Далі це може просто наростати хвилеподібно", - наголосила Бондаренко.
Було б чудово, за її словами, якби цих дітей-сиріт усиновлювали українські родини.
"Як свідчить статистика, люди бажають усиновлювати лише здорових діток. Натомість відмовляються від них зазвичай ті батьки, у яких народилися хворі немовлята. Це означає, що кількість покинутих, хворих діток постійно збільшуватиметься у притулках, дитбудинках і сиротинцях", - зауважила правозахисник.
Коментарі
16