Ексклюзиви
Пʼятниця, 30 вересня 2011 13:03

Жадан не отримує задоволення від перегляду постанов за його творами

Жадан не отримує задоволення від перегляду постанов за його творами

Письменник Сергій Жадан не любить бувати на постановках за власним текстом. Про це він розказав після прем'єри вистави Юрія Одинокого "Гімн демократичної молоді" за мотивами його творів.

"Страшенно хвилююся й не отримую жодного задоволення. Переживаю за акторів, слова, режисера. Думав, що заберуть значно більше матів. Багато залишили. Справа ж не в матах, а в тому, щоби передати атмосферу. Здається, загалом передали. Театр – колективне мистецтво. Під час репетицій актори додавали щось своє. Мене страшенно напружує, що в театрі багато чого від мене не залежить. Після того як ти віддаєш текст, далі йде поза твоєю волею. Звик до того, що все контролюю. Доки я письменник – на мене ніхто не впливає. Навіть редактор. А тут зовсім інакше. Німці ставили "Депеш Мод". Вони зробили набагато жорсткішу виставу. Дослівну за текстом. Самі підготували сценарій, місцями навіть брутальний. У цьому театрі таке неможливе. Тут вийшла лірична історія. Не те щоб слюні. Юра спробував поєднати жорсткість із м'якістю", - розказав Жадан і додав, що п'єсу кілька разів повністю переписували.

"Кілька разів переписували п'єсу повністю. Юрій говорив, де потрібно прописати якісь події. У книжці багато можна сказати контекстом, внутрішнім монологом, якимись статичними речами. А в театрі 2 години без дії, на самих монологах ніхто не висидить", - зазначив письменник.

Прочитати детальніше як письменник та актори готувались до спектаклю можна у журналі "Країна" № 37 (90) за 30 вересня 2011 року.

 

Журнал можна купити у точках продажу преси за ціною 9 гривень.

Передплату на журнал "Країна" можна оформити у будь-якому поштовому відділенні України. Передплатний індекс - 37278. Вартість передплати на місяць — 28 грн.

 

Зараз ви читаєте новину «Жадан не отримує задоволення від перегляду постанов за його творами». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 45
Голосування Який найкращий український роман 2020 року?
  • Софія Андрухович "Амадока"
  • Сергій Сергійович Saigon "Юпак"
  • Марія Матіос "Букова земля"
  • Ілларіон Павлюк "Я бачу, вас цікавить пітьма"
  • Олег Сенцов "Другу також варто придбати"
  • Андрій Курков, Юрій Винничук "Ключі Марії"
  • Марина Гримич "Юра"
  • Володимир Аренєв "Заклятий меч, або Голос крові"
  • Петро Яценко "Магнетизм"
Переглянути