У Інституті філології Київського національного університету ім. Шевченка 6 жовтня вперше показали документальну кінохроніку родини Рильських. Показ відбувся у рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції "Літературно-мистецька генерація кін. XIX - поч. XX ст. Родина Рильських".
Автором кінострічки є внук Максима Рильського — Андрій, але на конференцію відеозапис привіз правнук письменника — Назар.
15-хвилинна кінохроніка є німим чорно-білим відео, складеним із окремих фрагментів життя письменника на схилі літ. На відео видно, як Максим Тадейович грає на фортепіано, відпочиває у Криму, отримує урядові нагороди та зустрічає із сім'єю Новий рік.
"Я хотів показати свого прадіда через призму родини, - каже Назар Рильський, колишній випускник Інституту філології. Він написав наукову роботу, присвячену дослідженню генеалогії своєї родини. - Перші згадки про нашу родину сягають 1642 року. Відтоді було 14 поколінь, шість з яких навчалися в цьому університеті".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відкривають музей Рильського
Відеозаписи до цього часу ніде не були опубліковані та вперше показані широкому загалу.
"Документальну стрічку змонтували за сприяння Фонду Максима Рильського "Троянди-виноград". Це відео розкриє нові обрії для пізнання творчої натури мого прадіда. Я обов'язково розішлю його всім музеям та літературознавцям, що досліджують творчість Рильського", - розповів правнук письменника.
На конференції були джерелознавець і архівіст Сергій Гальченко, директор музею Київського літературно-меморіального музею Максима Рильського Вікторія Колесник, директор Інституту літератури ім. Тараса Шевченка, академік Микола Жулинський та директор Інституту філології, професор, доктор філологічних наук Григорій Семенюк, який і відкрив захід.
7 жовтня конференція продовжилася у селі Романівка Житомирської області, де учасникам показали хату-музей Максима Тадейовича із його особистими речами та пригостили його улюбленою стравою — юшкою.
Коментарі