Четвер, 01 серпня 2013 10:32

Українські фільми взяли до найавторитетнішого фестивалю німого кіно у світі
5

Шкурник
Арсенал
Земля
Сумка дипкур'єра
Хліб

Вісім українських стрічок покажуть на цьогорічному 32-му фестивалі німого кіно у Порденоне. Програма "The Ukrainian Miracle" - одна з основних на найбільшому, найстарішому та найавторитетнішому Фестивалі німого кіно. Представлятиме програму Національний центр Олександра Довженка.

Вісім німих українських стрічок відреставровані та озвучені центром за останні два роки. Серед них - "Боротьба велетнів" (1926), "Сумка дипкур'єра" (1927), "Два дні" (1927), "Нічний візник" (1929), "Арсенал" (1929), "Шкурник" (1929), "Хліб" (1930), "Земля" (1930).

Уперше програма українських німих фільмів буде представлена так широко в рамках найавторитетнішого спеціалізованого фестивалю. Перемовини з директором фестивалю Девідом Робінсоном щодо організації української програми в Порденоне розпочалися на минулорічному фестивалі, де Україна вперше представляла свій фільм, й успішно закінчились на початку літа цього року.

Минулого року в рамках ретроспективи фільмів Анни Стен на фестивалі Національний центр Довженка представляв відреставровану версію фільму "Провокатор" (1927) видатного українського кінорежисера Віктора Туріна.

Фільми програми, які будуть представлені цього року вживу супроводжуватимуть українські, білоруські, польські, російські та місцеві італійські музикантіи: ДахаБраха, Юрій Кузнєцов, Port Mone, Marcin Pukaluk та ін.

Фестиваль німого кіно в Порденоне цього року триватиме з 5-го по 12-е жовтня.

Зараз ви читаєте новину «Українські фільми взяли до найавторитетнішого фестивалю німого кіно у світі ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

5

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 101
Голосування Який найцікавіший музичний альбом українських виконавців початку 2021 року?
  • Святослав Вакарчук - "Оранжерея"
  • Джамала - "Ми"
  • Kalush - Hotin
  • Dakh Daughters - Make Up
  • Курган - "Квантовий Суржик"
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути