![Українці страждають від психічних розладів, бо бояться звернутися до психіатра](https://static.gazeta.ua/img/cache/preview/476/476026_w_300.jpg?v=0)
Алла Наіста, лікар-психіатр вищої категорії впевнена, зараз все більше людей бояться звертатися до психіатра.
"Я вже багато років завідую психіатричним відділенням в Комунальному закладі Київської обласної ради "Обласне психіатрично-наркологічне медичне об'єднання" в селищі Глеваха неподалік від Києва. За час роботи у мене склалося тверде переконання в тому, що люди з великою пересторогою ставляться до медичних закладів, у назві яких є слово "психіатрія", - каже лікар.
Лікар каже, з цієї причини люди згадують про такі медичні установи вже на тих етапах свого життя, коли психічні розлади особистості досягають критичних меж. І це в той час, коли проблеми людей з розладами психічних станів, а також проблеми хворих на алкоголізм та наркозалежних у сучасній Україні, на жаль, набирають обертів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жінки спиваються через нещасне кохання
"Внаслідок багатьох факторів сучасного суспільно-політичного життя, коли більша частина населення України виживає на межі бідності, зловживає алкоголем, наркотиками, іншими шкідливими речовинами, харчується неякісними продуктами, не маючи й на гадці якісь сезонні дієти, можна сміливо казати не про "сезонну криву загострень психіатричних захворювань", а про циклічне коло, що розширюється. Отже, слід боятися не слова "психіатр", а всього того, що приводить до нього."
Слово "психіатрія" в перекладі з грецької означає "спасіння душі", "лікування душі" і, завдяки цьому, лікування людини в цілому – лікувальна дія душі щодо організму, досягнута завдяки впливу лікаря, - розповідає психіатр.
"Вочевидь, острах перед термінами "психіатрія" та "психіатр" прижилися в свідомості українців з радянських часів, завдяки середньовічним історіям про те, що душевнохворих піддавали жорстоким тортурам, "виганяли біса", а жінок, хворих на епілепсію, вважали відьмами, й спалювали на вогнищах. І якщо, завдяки генію Миколи Васильовича Гоголя та його збірці "Вечори на хуторі близ Диканьки" до самої "бісовщини" українці ставилися з гумором, то психіатричної галузі медицини люди у нас завжди побоювалися. Ще з обов'язкової шкільної програми часів СРСР з курсу Історії Середніх віків школярі дізнавалися, що в одному з перших спеціальних закладів для душевнохворих, який отримав назву "Бедлам" (Англія), хворих виставляли на огляд зацікавленій публіці, як тварин у звіринцях. При цьому публіка платила 1 пенс за вхід. Лякають українців і не такі вже й далекі спогади про так звану "концепцію радянської психіатрії сталінських часів", що була однією з форм залякування людей задля встановлення тоталітарного режиму, що дістав назву "культ особи".
Так звана "московська" школа психіатрії була прийнята радянськими вченими у 1933 році. З того часу і до розпаду СРСР, психіатрія часто була пов'язана з масовими репресіями проти людей. Світова спільнота не визнавала радянської епідеміології, наприклад, шизофренії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ужгородка намагалася продати двох 3-річних синів за 1500 гривень
"Сьогодні питанням лікування психіатричних розладів опікується цілий ряд медичних закладів, найголовнішим із яких можна сміливо назвати наше "Обласне психіатрично-наркологічне медичне об'єднання". Сьогодні у нашому медичному закладі працюють найкращі спеціалісти України – кандидати медичних наук, лікарі вищої категорії, заслужені лікарі у сфері допомоги населенню щодо лікування психіатричних розладів."
Коментарі
1