понеділок, 06 березня 2017 06:59

"Україна – єдина країна, що не підкориться Росії" – турецькі віщуни

У столичному Pinchuk Art Centre відкрилась виставка робіт претендентів на премію Future Generation Art Prize – 2017. Це перша міжнародна премія для художників віком до 35 років. Заснована 2009-го і щороку проходить у Києві. Переможця визначає професійне журі. Цьогоріч 21-го номінанта в шорт-лист відібрали з-поміж 4400 заявок із 138 країн світу. Останньою стала "Відкрита група" - володарі головної премії у національному конкурсі молодих українських художників до 35 років. Мета премії — відкриття нових імен у сучасному мистецтві і надання допомоги для розвитку молодого покоління художників.

Розповідаємо про кілька експонатів виставки.

Художниця з Туреччини Аслі Чавушоглу міркує над станом мас-медіа у її країні. Її інсталяція "Майбутній час" - це чорно-білі газети, накладом 10 тис. екземплярів. Газета складається з пророцтв турецьких віщунів щодо майбутнього їх країни у 2017-му. Аслі їздила, збираючи і записуючи їх. Платила гроші за отримані передбачення. Під кожним пророцтвом прізвище віщуна. У час посиленого контролю і цензури в країні, робота розглядає неоднозначне становище ясновидців. Пропаганда, факти і передбачення переплітаються у газеті, даючи читачу змогу обирати між масивом інформації. В газеті зібрані передбачення на кшталт: "Туреччина буде розділена на дві частини", "Бомбування почастішають", "Енергія любові замінить релігію". Є й актуальні передбачення для нашої держави - "Україна – єдина країна, що не підкориться Росії".

Автор: Анастасія Хлапоніна
  Інсталяція Аслі Чавушоглу "Майбутній час"
Інсталяція Аслі Чавушоглу "Майбутній час"

І. Джей Хілл із США з квітів у басейні і дерев'яної конструкції, на горі якої лежить глиба льоду, створює інсталяцію "Організація нескінченностей". Це три "скульптури", які постійно змінюються. Лід безперервно тане, а краплі падають на рослини. Таким чином, своїм "помиранням" він дає життя рослинам. Один, якого експлуатують, підтримує існування іншого — принцип, за яким живе і суспільство. Коли лід повністю розтане, його замінять.

Автор: Анастасія Хлапоніна
  Інсталяція І. Джей Хілла "Організація нескінченностей"
Інсталяція І. Джей Хілла "Організація нескінченностей"

Нжидека Акуніілі Кросбі у масштабних малюнках трансформує свій нігерійський досвід у досвід нової батьківщини — США. Вона досліджує моменти, у яких збігаються дві культури. Поєднує мотиви з сімейних альбомів, вирізки з журналів, тканини з портретами, архітектурні та природні ландшафти, притаманні двом країнам. В цьому поєднанні полягає мета художниці — показати почуття подвійного дому у людей, які живуть у діаспорі. Художниця намагається усвідомити себе. Для роботи "Гарматановий туман" Кросбі використовує акрил, вугілля, кольорові олівці, перевідні картинки на папері.

Автор: Анастасія Хлапоніна
  Картина Нжидеки Акуніілі Кросбі "Гарматановий туман"
Картина Нжидеки Акуніілі Кросбі "Гарматановий туман"

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У музеї показують мистецтво сімейних пар

"Премія зарекомендувала себе тим, що надає постійну підтримку всім художникам-номінантам, як через інвестування в виробництво нових робіт, так і через зобов'язання представляти всіх художників в рамках офіційної паралельної програми на Бієнале у Венеції. Завдяки цій виставці ми збираємо 21 номінанта з усього світу в Україні, підкреслюючи потужності Києва як міста сучасної культури. Надихаючи одночасно місцеву арт-сцену. Вперше в історії, премія проводиться за участю запрошеного куратора - Анни Смолак (кураторка галереї BWA SOKÓŁ в польському Новому Сончі- gazeta.ua), - розповідає арт-директор Pinchuk Art Centre Бйорн Гельдхоф".

Переможець отримає головний приз у розмірі $100 тис. Ще 5 учасників нагородять спеціальною премією у розмірі $20 тис.

Виставка 21 номінанта триватиме у Pinchuk Art Centre до 16 квітня.

Зараз ви читаєте новину «"Україна – єдина країна, що не підкориться Росії" – турецькі віщуни». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі