У Києві, 50 місцевих мешканців і волонтерів власними силами зробили ремонт у подвір'ї будинку за адресою Туполева, 22в. Облаштували все у стилі амстердамських двориків.
"Хотілося зробити щось хороше для міста, тому і взялась за це. У центрі багато будинків, які й без прикрас класно виглядають. А люди не на Подолі живуть, а у спальних районах. Тому і обрали цей будинок. Проблемний завжди був. Постійно труби проривали, машини паркували на дитячому майданчику", - розповіла ініціатор акції киянка Ірина Бондаренко.
Молодики пофарбували 2 парадних будинки, відремонтували й прикрасили тканинами лавочки у дворі. Колишній дитячий майданчик на половину засадили квітами, половину, для паркування машин, засипали щебенем. Розмалювали стіни будинку, зробили квітник з пластикових пляшок, старих гумових чобітків, жіночих туфель.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Художник створює 3D-картини на снігу
"Мешканці будинку зібрали майже 1200 гривень. Половину витратили на розсаду, решту на потрібні нам матеріали: клей, кахель, кольорові олівці. ЖЕК допоміг. Там нормальні люди працюють. Просто грошей не мають. Їм і зарплату лопатами видають. Дали нам 4 відра фарби, щебінь, пісок і дві машини землі завезли. Їхні двірники допомагали нам, граблями ділилися. 10 сімей з будинку долучилися до роботи. Працювали над цим півтора місяці. Вирішили, що саме будемо робити, отримали дозволи й останні два тижні через день працювали після роботи, з 18-ї до 22-ї. По вихідних — і цілі дні бувало. Спочатку мешканці не вірили, що працюємо безкоштовно. Приписували нас до політичних партій, Попова. Один чоловік смішно дуже кожного дня виходив і казав: "Працюйте-працюйте, я вам за це гроші плачу. Партії хотіли нам допомогти. Але пропонували найлегше зробити — дерева посадити. У нас їх і так багато. Кажемо — відремонтуйте бойлерну. Не думаю, що щось красти чи ламати почнуть. Всі прикраси у нашому дворику нікому не потрібні. Пластикові пляшки, старі гумові чоботи, побиті горщики. Стоятиме, поки саме не розвалиться. Там де чисто — смітити не хочеться", - зауважила дівчина.
Мешканці ще 12 будинків Києва попросили волонтерів облаштувати і їхні подвір'я.
Детальніше про оновлене київське подвір'я можна прочитати у номері "Газети по-українськи" за п'ятницю, 4 травня.
Коментарі
6