Ексклюзиви
Четвер, 19 липня 2012 11:03

У середньовічному монастирі знайшли останки Мони Лізи
6

Фото: Фото: AFP/GETYY IMAGES

Археологи з Флоренції виявили останки жінки, яка імовірно є Лізою Герардіні - моделлю, яка позувала Леонардо да Вінчі. На цьому ж місці рік тому був знайдений череп, а також деякі частини кісток, які, можливо, могли належати знатній флорентійці, зображеній на знаменитій картині.

Група італійських археологів виявила останки, ймовірно, саме тієї жінки, яка стала прототипом знаменитого портрета Лізи дель Джокондо кисті Леонардо да Вінчі, більш відомого як "Мона Ліза".

За однією з версій, обличчя "Мони Лізи" було списано з дружини торговця шовком з Флоренції Лізи Джерардіні. Знаменитий художник був запрошений для написання портрета Лізи, коли вона була вагітна. Після смерті чоловіка, Ліза стала черницею в монастирі Святої Урсули у Флоренції. А померши у віці 63 років, в липні 1542 вона була похована у склепі, на місці якого археологи і ведуть зараз розкопки.

У гробниці, що знаходиться під підлогою нині покинутого монастиря на глибині близько півтора метрів були виявлені кілька кісток черепа, ребер і хребців, що належать жінці. Дослідники вважають, що це останки саме Лізи Джерардіні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шедевр Леонардо да Вінчі потребує негайної реставрації

Розкопки на цьому місці розпочалися ще в минулому році, але через брак фінансування навесні цього року були перервані. Роботи були відновлені тільки в цьому липні. І за неповний місяць археологам вдалося зібрати по частинах майже цілком жіночий скелет.

Однозначно заявляти, що знайдені саме останки Лізи Джерардіні, поки неможливо, попереду ще аналіз ДНК кісток, знайдених в гробниці, і їх порівняльний аналіз з останками двох дітей Лізи - Бартоломео і П'єро, які були виявлені в церкви Santissima Annunziata у Флоренції.

Якщо фахівці отримають позитивний результат, то буде проведена процедура відновлення справжнього обличчя Лізи. І тоді можна буде дізнатися, наскільки зовнішність цієї жінки відповідає портрету знаменитої Джоконди Леонардо да Вінчі.

Зараз ви читаєте новину «У середньовічному монастирі знайшли останки Мони Лізи». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 424
Голосування За якою перенесеною культурною подією ви найбільше сумуєте?
  • Книжковий Арсенал
  • Кінофестиваль "Молодість"
  • Atlas Weekend
  • UPark Festival
  • Leopolis Jazz Fest
  • Kyiv Comic Con
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути