Пʼятниця, 07 квітня 2017 19:19

Трупи багатіїв знаходять з відрізаними пальцями

Трупи багатіїв знаходять з відрізаними пальцями
Серія "Ретророман" вміщуватиме 5 книг. "Королі Молдованки" перша з них. Фото: facebook

Історичний роман "Королі Молдаванки" письменниці Ірини Лобусової вийшов у харківському видавництві "Фоліо".

Дія роману відбувається на початку ХХ ст. Про цей період в Одесі мало що відомо. Часто змінювалась влада, були хаос і розруха. Володя Сосновський розслідує серію вбивств багатіїв. Їхні тіла понівечені, відрізані пальці. У місті паніка.

"Сосновський - князь, родом із Санкт-Петербургу. Мріє стати письменником. Батьки висилають його до Одеси. Місто йому не сподобалося - мову не розумів, людей теж. Та зустріч з дівчиною Танею змушує його полюбити все, що її оточувало. Володя побачив її, багато одягнену, з гарними манерами. Подумав, що вона шляхетного походження, бо мала служку. Хлопцю здалося, що її переслідують злочинці. Тому запропонував провести додому. В житті так часто буває. Ми бачимо одну картинку, створюємо власне враження. Навіть не допускаємо, що на звороті вона може виявитись зовсім іншою. Володя бачив шляхетну пані. І навіть уявити не міг, що бандити не збираються їй нашкодити. Для Тані їхня зустріч стала трагедією. Дівчина пожалкувала, що стала бандиткою. Бо ніколи не повернеться до звичайного життя. З кримінальним світом буде зв'язана довіку. Бандит Мішка Япончик у книзі лише другорядний персонаж. Потрібен, бо він стає "королем" Одеси. У цей час об'єднує під своєю владою всіх злочинців міста. До нього банди воювали між собою, вирізали одне одного. З Мішкою більше спілкується Таня, бо потрапила в його середовище", - розповідає Лобусова.

У книзі описана історія вулиць та архітектурних будівель. Автор використовує одеський говір. Зізнається, що сьогодні ним вже ніхто не говорить. Для написання книги Лобусова вивчала серію документальних видань "Бандитська Одеса" історика Віктора Файтельберг-Бланка та наукові праці Віктора Савченка. Події в детективі відбуваються під час Першої світової війни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гоголя могли завербувати російські спецслужби

"Одеса не була в зоні бойових дій під час Першої світової. Та через неї впав рівень промисловості. Великі підприємства й фабрики почали виготовляти військові товари. Робочі втратили місця або стали заробляти значно менше. Додати до високого рівня безробіття ще голод і хвороби, які охопили місто, отримаємо ґрунт для розгулу злочинності. Коли людям вже не було чого втрачати - вони йшли в банди. 1918 року у бандах Одеси було 20 тисяч чоловік. Це могли б бути два з половиною полки, але голодний солдат - це не солдат", - каже письменниця.

Це перша книга письменниці, яка виходить в Україні. Раніше її твори видавали в Москві та Ростові-на-Дону. Всього видала 18 книг.

"В Україні тільки два великі видавці - "Фоліо" та "Клуб сімейного дозвілля". В них автор видається не за власний рахунок, та ще отримує гонорар. Інші беруть гроші з письменників. Так видаватись в мене не було змоги. Хоч я давно мріяла зробити це вдома", - розповідає Лобусова.

Серія "Ретророман" вміщуватиме 5 книг. Другу "Диявол з Дюссельдорфської дороги" готують до друку.

Дія роману "Баборня" 26-річного Мирослава Лаюка розгортається на початку 1990-х у райцетрі на Західній Україні. Більшу частину кар'єри головна героїня провела в гірському селі, де створила гурток атеїстів. Привселюдно висміяла своїх учениць, яким у лісі явилася Богоматір. Коли Марія Василівна розуміє, що її чоловік поламав долі половини села, вона кається.

Зараз ви читаєте новину «Трупи багатіїв знаходять з відрізаними пальцями». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 945
Голосування З якими артистами у вас асоціюється незалежна Україна?
 • Богдан Бенюк
 • Марія Бурмака
 • Святослав Вакарчук
 • Джамала
 • Андрій Кузьменко
 • Руслана Лижичко
 • Тарас Петриненко
 • Олександр Положинський
 • Олег Скрипка
 • Ольга Сумська
 • Богдан Ступка
 • Сестри Тельнюк
 • Сергій Фоменко
 • Анатолій Хостікоєв
 • Тарас Чубай
Переглянути