пʼятниця, 06 січня 2017 18:03

ТОП-3 кіноновинок січня
5

  Кінознавець Антон Філатов
Кінознавець Антон Філатов
20 фільмів виходить в січні в український прокат. Про кращі з новинок розповів кінознавець Антон Філатов.

"Мовчання"

16 років Мартін Скорсезе працював над картиною. В середньому стільки часу потрібно, щоб підготувати кінороботу високого рівня. Зйомки тривали 6 місяців у Тайвані. Завершилися в травні минулого року. "Мовчання" - екранізація роману 1966 року японського письменника Сюсаку Ендо. Розповідає про місію XVII сторіччя португальських священників-єзуїтів в закриту тоді Японію. Члени найбільш впливового католицького чернечого ордену приїжджають шукати свого наставника отця Фаррейру. Під тиском його змусили зректися християнської віри. Влада заборонила в країні католицизм. Місіонери таємно проповідують Євангеліє. Стикаються з насиллям, бачать, як карають єдиновірів.

Стрічка має зоряний акторський склад. Місіонерів зіграли відомий за "Соціальною мережею" Ендрю Гарфілд та Адам Драйвер, знаний за восьмим епізодом "Зоряних війн". Номінований на "Оскар" за картину "Список Шиндлера" Ульям Нілсон тут у ролі зниклого отця Фаррейри.

 

У XVII сторіччі час збігав повільніше, ніж зараз. Не було такої подієвої та інформаційної насиченості. Режисер передав тогочасну "розтягнутість" і повільність життя за допомогою надзвичайно великого хронометражу картини. Вона триває 195 хвилин — це більше 3-х годин.

74-річний Мартін Скорсезе зняв 41 фільм. Отримав "Оскара" за стрічку "Відступники". Картини цього режисера або дуже добрі, або геніальні. "Мовчання" з невідомих причин не було представлено на жодному з європейських кінофестивалів. Але глядачі точно не пошкодують подивившись його. Прем'єра відбудеться 19 січня.

"Ла ла Ленд"

Чудова стрічка про те, як пов'язані між собою творчість і кохання. В обох випадках ти перебуваєш у піднесеному настрої, маєш особливий стан душі. 31-річному режисеру Дам'єну Расселу вдалося зняти дуже правдиву картину про ці світлі почуття без нальоту "мильності". "Ла ла Ленд" - фільм про сучасний Голлівуд. Фанатичний джазовий піаніст Себаст'ян грає у ресторані. Його звільняють. Зустрічає дівчину Мію, яка хоче стати актрисою. Працює офіціанткою і безуспішно ходить кінопроби. Переконує її не здаватися. У будь-що боротися за свою мрію.

 

"Ла ла Ленд" - трагікомедійний фільм-мюзикл. Не дуже популярний сьогодні жанр. Утім у стрічці "Одержимість" 2015 року режисер вже довів, що вміє працювати з музикою. Органічно вписувати її в кінопростір. Картина принесла йому номінацію на "Оскар".

У головних ролях Райан Гослінг та Емма Стоун. У цій картині вона остаточно утвердилася як голлівудська кінодіва. Акторці довелося зіграти на екрані акторські почуття. Це непросте завдання. Але Емма з ним, безумовно, впоралася. Її знають за картинами "Магія місячного сяйва" та "Відмінниця легкої поведінки". Виконала роль дівчини головного героя у фільмі "Нова Людина-Павук". Райан Гослінг відомий за "Добрими хлопцями", "Переломом" та "Щоденником пам'яті". Для ролі у "Ла ла Ленд" декілька місяців по дві години шість днів на тиждень вчився грати на фортепіано . У стрічці музичні партії зіграв сам, без дублерів. Прем'єра "Ла ла Ленду" 12-го січня.

"Балерина"

Анімаційна стрічка французько-канадського виробництва. Події розгортаються в Парижі наприкінці XIX сторіччя. Дівчинка Феліс та її друг Віктор живуть в сирітському притулку. Вона мріє стати балериною. Він — винахідником. Щоб втілити свої мірії, Віктор пропонує втекти. Феліс вступає до балетної школи. Тренується без відпочинку, щоб перемогти конкуренток у жорсткому відборі та продовжити навчання.

 

Мультфільм пояснює дітям важливу ідею цінності творчої роботи. Не секрет, що з розвитком технологій більшість сфер стають більш автоматизованими. Комп'ютери та машини замінюють людей. Науковці стверджують, що у майбутньому попитовими лишаться творчі професії. Де робота — це створення цікавої ідеї та пошук способу втілити її в життя.

У французьких стрічках завжди особлива атмосфера. Режисери бачать буденні речі цікавими і вміють це показати на екрані. Над розробкою хореографії мультфільму працювали зірки французького балету опери Орелі Дюпон та Джеремі Белінград. Прем'єра "Балерини" 26-го січня.

Про решту картин

Серед інших кіноновинок — спортивна драма українського виробництва "Правило бою" Олексія Шапарева про бокс та бої без правил. У попередніх фільмах "Ескімоска", "Київський торт", серіалі про війну на Донбасі "Гвардія" Шапарев показав себе як режисер прохідного кіно. Непоганий підбір акторів у "Правилі бою". Одна поява на екрані Олесія Горбунова — вже подія. Також в акторському складі Дмитро Ступка, Ахтем Сеітаблаев і лідер рок-гурту O.Torvald Євген Галич. Це його дебют у кіно

Американська історична драма "Народження нації" - приклад того, як знімати не треба. Фільм розповідає про чорношкірого раба Нета Тернера, який підбурив інших до повстання. З нього в Сполучених Штатах розпочалася Громадянська війна 1861-1865 років, яка потрясла рабовласницьку Америку.

 

Це пафосна стрічка, яка спекулює на темі боротьби за права чорношкірих в США. Там вона дуже болюча. На цій темі заробляють режисери. Випускають провальні фільми з точки зору художнього наповнення. В Україні теж існує занадто пафосне історичне кіно. Рекомендую подивитися "Народження нації" режисерам, які хочуть знімати про нову українську історію — Майдан і війну на Донбасі. Щоб застерегтися від таких помилок.

Продовжують знімати фільми за мотивами комп'ютерних ігор. Це вдалий хід, щоб засвідчити популярність відеоігри і ширше прорекламувати її. Цього місяця можна буде переглянути науково-фантастичний бойовик "Кредо убивці" та фільм жахів "Не стукай двічі". Остання стрічка знята за мотивами комп'ютерної гри, яка поки що доступна тільки в демо-версії. Вихід повноформатного варіанту заплановано на квітень.

Зараз ви читаєте новину «ТОП-3 кіноновинок січня». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі