
Настоятель церкви Святих апостолів Петра й Павла УПЦ Київського патріархату в селі Буцнів Тернопільського району отець Мирон Гах розповів, що священнику вистачає 15 хвилин, щоб одягнутися.
"Як приїжджаю на свято й не встигаю – то і за 5 доводиться. Часом пономарі пропонують помогти, але я завжди роблю це сам. Ряса – більш святковий одяг. Наприклад, для вечірнього богослужіння. Таїнства в ньому можна проводити – одруження, сповідь. Хрещення рідко – бо незручно через широкі рукави, особливо якщо дитину повністю в купель занурюєш. Підризник білий, символізує ангельську чистоту. Бачив, що почали робити їх під колір верхнього облачення, але то неправильно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Священик ледь не спалив на Харківщині міськраду
Смуга символізує узи, в які був закутий Христос, коли вели на Голгофу. Ниточки, які старі люди френзлями називають, – це символ крові, яка стікала з Ісуса. Єпітрахиль – стрічка, перекинута через шию священика й з'єднана кінцями. Це символ Божої благодаті. Сповідь під єпітрахиллю проводиться, молодятам вона кладеться на руки, коли священик вводить їх до середини храму. На стрічці спереду шість хрестів – священик може здійснювати шість таїнств. Сьомий – позаду на шиї. Він означає, що я висвячений єпископом і йому підзвітний", - розповів отець Мирон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Священик відкрив у церкві тату-салон
Натільний хрестик він ніколи не знімає.
"Він відкривається, всередині можна святі мощі носити. Я зберігаю там воскомастих (суміш, яку використовують при освяченні храму – ред.) з церков, які освячував. Хрестику десь 25 років – подарували друзі, коли в Кіровській області служив", - додав священник.
Прочитати про облачення священників детальніше можна в журналі "Країна" № 2 (105) за 19 січня 2012 року.
Журнал можна купити у точках продажу преси за ціною 9 гривень.
Передплату на журнал "Країна" можна оформити в будь-якому поштовому відділенні України. Передплатний індекс - 37278. Вартість передплати на місяць — 28 грн.
Коментарі