Ексклюзиви
Пʼятниця, 12 грудня 2014 17:52

Світлина з України перемогла в конкурсі "Вікі любить Землю 2014"
10

"Вид на Карпатський національний природний парк з Говерли" Дмитра Балховітіна
Національний парк "Серра-дус-Органос", штат Ріо-де-Жанейро, Бразилія.
Національний парк Мукрі у волості Рапла, Естонія.
скеля Шаан-Кая, Ялтинський гірсько-лісовий природний заповідник, АР Крим
гора Крчин, Національний парк "Маврово", Македонія

У фотоконкурсі "Вікі любить Землю" перемогла світлина "Вид на Карпатський національний природний парк з Говерли" Дмитра Балховітіна.

Про це повідомляє ГО "Вікімедія України". Як йдеться у повідомленні, журі було особливо вражене композицією фото та грою світла.

Міжнародне журі складалось із 7 осіб, більшість з яких мають досвід у сфері фотографії природи: Дієго Дельсо (Іспанія/Німеччина), Мухаммад Махді (Танзанія/Індія), Хуліан Монхе-Нахера (Коста-Рика), Сузанна Планк (Австрія), Естер Соле (Іспанія), Олег Жарій (Україна) і вікімедієць Wikimk (Македонія). Кожна з країн-учасниць могла пропонувати одного члена журі, проте тільки 5 країн скористалось такою можливістю. Двох інших членів журі призначив міжнародний організаційний комітет.

Завданням фотоконкурсу "Вікі любить Землю" є, з одного боку, створити якісні вільноліцензовані світлини якомога більшої кількості пам'яток природи, і, з іншого, сприяти охороні природи через популяризацію інформації про пам'ятки природи.

Ідея провести конкурс "Вікі любить Землю" виникла у 2012 році як логічне доповнення до успішного фотоконкурсу "Вікі любить пам'ятки", присвяченого історичним та культурним пам'яткам. Цю ідею вперше втілили в Україні протягом 15 квітня - 15 травня 2013 року.

У 2014 р. до конкурсу приєднались іще 15 країн з Європи, Азії, Африки та Америки. У більшості країн конкурс проходив з 1 по 31 травня, але в деяких країнах конкурс завершився пізніше. Найпізніше конкурс завершився у Сербії — 15 липня. Загалом протягом конкурсу понад 3 тис. учасників завантажили і опублікували на умовах вільної ліцензії понад 70 тис. світлин.

Зараз ви читаєте новину «Світлина з України перемогла в конкурсі "Вікі любить Землю 2014"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1626
Голосування Який спецрежим запровадити для артистів, які гастролюють у Росії?
  • Штраф
  • Гастрольний збір. Гроші скеровувати на потреби ЗСУ
  • Недопуск до теле- та радіоефірів
  • Маркування афіш, що виступає гастролер у РФ
  • Обмеження виступати на найбільших майданчиках
  • Заборона виступів в Україні
Переглянути
Погода