субота, 10 березня 2012 16:13

Повість Степана Процюка "Бийся головою до стіни" шокує - критик

Повість Степана Процюка "Бийся головою до стіни" шокує - критик

У популярному літературному журналі "Кур'єр Кривбасу" побачила світ повість Степана Процюка "Бийся головою до стіни". Основна тема повісті – шокуюча "анатомія" стосунків сина і батька.

На думку експертів, цей твір чимось нагадує кінофільми Романа Поланського – така ж психоаналітика, таке ж копирсання у інстинктах і травмах, біль і натуралістичні психологічні алегорії. Письменник змальовує зворотній бік сімейного укладу, де незрідка причаєні справжні шекспірівські трагедії.

"Бийся головою до стіни" зображує травмовані душі колишніх радянських в'язнів сумління.

Також у повісті передано трагедію людського "відцвітання" і смерті.

"Мені ця повість писалася дуже важко, але я був змушений її написати, щоб звільнитися і пробачити", - зазначив Процюк.

За словами літературного критика Євгена Барана, цю повість треба читати і не боятися. Бо у ній, як у кривому дзеркалі відбиті всі наші забобони, табу, таємниці, неврози і родинні трагедії.

"Процюк витримав цю повість на найвищому регістрі почуттів і переживань. Думаю, що незабаром вона стане однією із візитівок української літератури початку ІІІ тисячоліття", - сказав критик.

Критика і літературознавця Людмилу Скорину найбільше вражає у творі вміння автора передавати різні емоційні настрої та стани.

"У сучасній українській літературі не так багато письменників, чиї тексти за рівнем сугестії прирівнювалися б до письма Процюка. Читач "інфікується" авторськими емоціями, страждає разом із персонажами і так само разом із ними переживає катарсис, усвідомлюючи очищаючу силу всепрощення", - підкреслює вона.

На думку Скорини, цей твір здатний не просто зацікавити чи розважити, а часто шокує.

Зараз ви читаєте новину «Повість Степана Процюка "Бийся головою до стіни" шокує - критик». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі