На Канському кінофестивалі в рамках кіноринку презентували перший офіційний кадр політичного трилера "Гарет Джонс" Аґнєшки Голланд.
В основі сюжету - нерозказана історія валлійського журналіста Гарета Джонса, який у 1933 році приїхав до Радянського Союзу з журналістським розслідуванням. Хотів викрити правду про злочини сталінського режиму. Пошуки починає з Москви. Там він знайомиться з журналісткою Адою Брукс. яка відкриває йому очі на брехливу "радянську утопію". Ховаючись від спецслужб СРСР, крок за кроком Джонс розкриває правду про трагедії українського народу: Голодомор, наклепи і масові репресії. Ділиться своїми відкриттями з британським письменником Джорджем Оруеллом. Вони лягли в основу роману Орвелла "Колгосп тварин".
"Знаменитий роман Джорджа Орвелла "Колгосп тварин" розставляє все по місцях, розкриває механізми тоталітарної брехні та терору. З ним можна боротися лише через стійкість до обману і насильства. Ніхто не хотів пролити світло на злочини Сталіна, їх викривав Гарет. Сьогодні у нас вистачає корупційних конформістів та егоїстів, у нас немає Орвелла та Джонсеса. Ми повинні повернути їх до життя хоча би в такий спосіб", - каже режисер фільму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від перегляду робиться не по собі: іноземні критики про "Донбас" Лозниці
Зйомки фільму відбулися в Україні, Польщі. У Сілезькому воєводстві на польському півдні знімали Москву, Мюнхен, Нью-Йорк, а також український Донбас. До кінця травня робота продовжується в Единбурзі в Шотландії.
Загальний бюджет стрічки спільного виробництва України, Польщі і Великої Британії становить близько 10 млн доларів (262, 2 млн грн). Прем'єра політичного трилера "Гарет Джонс" запланована на 2019 рік.
У 1930-му почав працювати радником прем'єр-міністра Великої Британії Дейвіда Ллойд Джорджа з питань зовнішньої політики. Їздив до Німеччини, пишучи про Гітлера та Геббельса. Влітку 1931 року відвідав Радянський Союз. Після повернення видав щоденник, який, ймовірно, містив перше вживання слова "голодувати" у зв'язку з колективізацією радянського сільського господарства. У 1932 році Джонс повернувся на роботу до Ллойда Джорджа, допомагаючи йому писати мемуари Першої світової війни. У березні 1933 року знову поїхав до Росії та України. Після повернення опублікував статтю, яка була тиражована газетами в англомовному світі. Найчастіше цитували уривок: "Я пройшов через села та 12 колгоспів, скрізь був крик "немає хліба, ми вмираємо".За свою працю Гарет Джоунс отримав заборону на в'їзд до Радянського Союзу, тож згодом спрямував погляд у бік Далекого Сходу. У 1935 році він вирушив у подорож до Внутрішньої Монголії, де його за загадкових обставин застрелили. Історики мають значні підозри щодо помсти НКВД.
Коментарі