9 червня 1934 року на екрані вперше з'явився персонаж "Діснея" Дональд Дак. Це сталося в мультфільмі "Маленьке мудре каченя". Дістав прихильність глядачів, бо на відміну від доброго та ввічливого Мікі Мауса, Дональд Дак був більш схожим на пересічну особу. Був агресивним, часто сварився і був чимось незадоволений. Майже в кожній серії розбирався з тим, що або хто зіпсував йому день.
За кількістю появ, перегнав Мікі Мауса. Останній з'явився у 201 мультфільмі, Дональд Дак - у 224. У деяких серіях їм прописували дружнє суперництво.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що пов'язує Орвелла, Трампа і Протасевича
Комікси про Дональда Дака досі виходять і популярні у світі. Зокрема в Німеччині щотижня розкуповують 250 тис. примірників. У Фінляндії ж 1978-го комікси заборонили. Преса тоді назвала персонажа "аморальною качкою без штанів".
Дональд Дак відіграв важливу роль у Другій світовій війні. Його зображення прикрашало носи американських винищувачів, був талісманом 309-ї ескадрильї винищувачів військово-повітряного корпусу США. Також 1943-го вийшов мультфільм "Обличчя фюрера". У ньому Дональду Даку сниться, що працює на артилерійській фабриці в нацистській Німеччині. Його не влаштовують понаднормові години й що вимушений салютувати щоразу, як на конвеєрі проїжджають повз сотні зображень Гітлера. Коли качур прокидається, кидає помідором у портрет Гітлера та з новим натхненням дивиться на американську Статую Свободи. Цей мультфільм здобув "Оскар".
За всі роки персонажа озвучували лише дві людини. Казали, що робота специфічна, бо складно зобразити крякання з хрипом. Кларенс Неш озвучував Дональда 50 років.
Коментарі