Фільм "Цей дощ ніколи не скінчиться" режисерки Аліни Горлової представить Україну в міжнародному конкурсі XVIII Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Відбудеться з 26 березня до 4 квітня.
Стрічка розповідає про 20-річного Андрія Сулеймана, який разом із батьком переїхав із Сирії до України. Намагається забезпечити собі стале майбутнє, водночас працюючи з жертвами збройних конфліктів. Він - волонтер Червоного Хреста. Після смерті батька Андрій вирішує поховати його тіло на батьківщині.
"Кіно веде глядачів потужною та візуально захопливою подорожжю крізь нескінченний цикл війни та миру. Від конфлікту в Сирії до війни на Донбасі - існування головного героя ніби обрамлене вічним потоком життя і смерті", - йдеться в анонсі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фільм розкрив масштабні схеми у сфері медицини
За словами режисерки, це історія про вічну війну, переплетення війни та миру, світлого і темного, контрасти, які утворюють наш світ.
"Це настільки красивий фільм з намаганням знайти піднесене в кожному кадрі, що й не передати. Але водночас той сумний випадок, коли в кадруванні та монтажі документалки зумисного і вкрай тонкого гумору більше, ніж в усій пострадянській українській комедіографії", - каже письменник Остап Українець.
Картину створювали майже 4 роки. Торік перемогла у конкурсі дебютів на Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі, Нідерланди.
Усього до секції DOCU/СВІТ увійшли 10 фільмів:
"Цей дощ ніколи не скінчиться", реж. Аліна Горлова, Україна, Латвія, Німеччина, Катар;
"Одного разу у Венесуелі", реж. Анабель Родріґес Ріош, Венесуела, Сполучене Королівство, Бразилія, Австрія;
"Діти", реж. Ада Ушпіз, Ізраїль;
"Маленький Том", реж. Андре-Лін Бопарлен, Канада;
"Колумбійська родина", реж. Таня Воль Сьоренсен, Данія;
"А ночі вже більше не буде", реж. Елеонор Вебер, Франція;
"Малий Самді", реж. Палома Сермон-Дай, Бельгія;
"Приборкання саду", реж. Саломе Яші, Швейцарія, Німеччина, Грузія;
"Любов і мотлох", реж. Джудіт Гелфанд, США;
"Самотній танець", реж. Антті Лемпіяйнен, Фінляндія.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія знищила "німецький рай" в Україні
"Це стрічки про непрості родинні історії, самотність, сюрреалістичну дійсність, боротьбу з особистими демонами, корупцією та охопленим війною повсякденням. Під час відбору наша команда переглянула 937 робіт. Дебати були палкими й тривалими, та ми сформували об'ємну програму із широкою географією, різноманіттям тем та світовими прем'єрами", - говорить програмна директорка фестивалю Вікторія Лещенко.
18-й Docudays UA присвячений праву людини на здоров'я. Організатори пропонують зануритися глибше у процеси нових явищ та оцінити масштаб світових змін із початком пандемії.
Фільми можна буде переглянути у столичному кінотеатрі "Жовтень" та онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE.
Коментарі