У столичній галереї "Дукат" стартує проект [In]formal про українське мистецтво 1960 – 1980 років. Виставка присвячена здебільшого роботам українських художників, творчість яких була під забороною. Відкриття відбудеться в четвер, 15 лютого.
Покажуть твори митців, яким дорікали за "формалізм". Особливу увагу автори виставки приділили абстракції, яка стала прикладом антирадянського мистецтва.
"Це не було ані продовженням українського авангарду 1910 – 1920 років, ні потягом долучитися до популярних течій європейського та американського мистецтва, хоча повністю не можна викреслити ні того, ні іншого джерела натхнення. Інтерес до художньої форми зумовлений ворожим ставленням до неї теоретиків соціалістичного реалізму, починаючи з 1930-х років", – зазначив мистецтвознавець Борис Лобановський.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До Дня закоханих відкриють виставку ілюстрацій
За часів "відлиги" художники відкрито працювали у сфері нефігуративу, і їхні твори були присутні на українських виставках. Проте вже з другої половини 1960 років відкритий показ картин в стилі абстракціонізму заборонили, а митці зазнавали утисків з боку влади.
Виставка триватиме до 1 березня.
35-річна Дарія Марченко й Даніел Грін, 35 років, прославилися після створення серії картин із гільз. Найвідоміша — портрет Володимира Путіна під назвою "Обличчя війни".
Коментарі