"Поверніть нам Ройтбурда!" - під таким гаслом 7 вересня відбудеться мітинг під стінами Одеської облради. 4 вересня орган звільнив із посади директора Художнього музею художника Олекасндра Ройтбурда. За дострокове розірвання угоди проголосували 51 депутат. У тексті "Проекту рішення" йдеться про порушення правил внутрішнього трудового розпорядку, проведення позапланових ремонтних робіт, проведення на території музею діяльності заходів, що суперечать статуту.
Художник Олександр Ройтбурд очолював Одеський художній музей з 19 березня 2018-го. Проти його призначення на посаду директора активно виступали депутати "опоблоківці".
Категорично проти звільнення Ройтбурда висловилась т.в.о. голови ОДА Світлана Шаталова. Вона звинуватила ініціаторів проекту рішення в лобіюванні особистих інтересів і відсутності громадянського обов'язку.
"За Ройтбурда колекція музею збільшилась на 49 об'єктів, проведено ремонт, причому за рахунок меценатів. Хто ще міг таке зробити?"- каже Шаталова.
"За нього в рази зросли надходження від продажу квитків, був створений клуб меценатів - "Клуб Маразлі". Щоб вступити до нього, потрібно заплатити 30 тисяч гривень, які йдуть на розвиток музею. Так ось, у цьому клубі вже 50 осіб. Чи багато ви знаєте таких прикладів?" - говорить депутат від "Європейської солідарності" Юрій Басюк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві покажуть моторошну виставку людських тіл
За директорства Олександра Ройтбурда Одеський художній музей заробив на квитках за період з січня по липень 2019-го – 1 086 239 грн. Для прикладу, за цілий 2017 рік ця сума склала 742 тис. грн.
Музей виграв 7 грантів. Започаткував декілька меценатських програм.
У музеї провели повну звірку фондів спеціальною комісією, яка складалася з наукових співробітників музею, головного зберігача Одеського історико-краєзнавчого музею та представника управління культури.
- Придбали 34 рами, які гідні картин музею.
- Придбали 51 скло для картин (необхідні, щоб захищати роботи та спрощувати їхнє споглядання).
- Відновили Серебряківську залу, в якій стеля протікала останні 10 років.
- Відновили іконну залу.
- Започаткували дитячу програму музею. Її відвідали 600 дітей.
- Провели Museum capm — літні заняття для дітей у музеї. 120 дітей відвідали 160 занять за 2 літні місяці. Музей отримав понад 25 тис. грн за участь дітей у заходах.
- Відреставрували 3 великих картини за гроші меценатів.
- Зробили один день на місяць безкоштовним. У середньому в такий день до музею приходить 1 тис. людей.
- Поповнили колекцію музею новими експонатами вартістю 6 млн грн.
- Провели лекції та виступи відомих спікерів: Дмитра Бикова, Марата Гельмана, Сергія Жадана, Андрія Орлова, Андрія Федоріва, Бориса Херсонського, Бориса Бурди та багатьох інших.
- Придбали квитковий принтер.
- Провели персональні виставки Влади Ралко, Володимира Наумца, а також виставки "Спецфонд", Terrible Kissers, "Ексгумація", "Тарасова колекція в уявному музеї", "Нонконформісти — музейний формат", "Моя шкіра – моя справа" Марії Куліковської.
- Провели конференцію "Музей: концепція відкритості", на яку приїхали 89 видатних представників музейної спільноти із 16 міст України та один спікер із Германії. Одеський художній музей стає базою для навчання професійної спільноти країни.
- Забезпечили музей сучасним технічним обладнанням: ноутбуками, колонками, мікшерним пультом, проекторами, екранами, кліматичним обладнанням, а також замінили радянські стільці співробітників зручними офісними кріслами.
- Облаштували 2 зали фондосховища обладнанням для гідного зберігання експонатів декоративно-ужиткового мистецтва.
- Започаткували курси української та англійської мови для співробітників музею.
- Зробили сторінки музею в соціальних мережах цікавими.
- Облаштували реставраційну майстерню. Кошти на це отримали через субвенцію з обласного бюджету та зібрали за допомогою краудфандингової платформи "Моє місто".
- Розробили новий сайт музею – www.ofam.org.ua.
- Стали партнерами Одеського міжнародного кінофестивалю, Odessa Classic і літературного фестивалю "Без меж" .
- Відкрили реставраційну майстерню.
Коментарі